TASR

Kužmová postúpila na Australian Open do druhého kola, Kližan končí

15.01.2019, 08:42
Ďalšou súperkou Kužmovej bude vo štvrtok Jelina Svitolinová.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom kole si poradila s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou 4:6, 6:4, 6:2.

Jej ďalšou súperkou bude vo štvrtok Kozlovovej krajanka Jelina Svitolinová. S nasadenou šestkou má Slovenka bilanciu 0:1, vlani s ňou prehrala v dvoch setoch na Roland Garros v Paríži.

Duel medzi Kužmovou a Kozlovovou bol meraním síl dvoch hráčok forsírujúcich moderný útočný tenis. O osude prvého setu rozhodol piaty gem, v ktorom Kužmová stratila podanie.

V druhom dejstve nevyužila zverenka Michala Mertiňáka vedenie 4:2, v koncovke však slávila úspech, keď za stavu 5:4 spravila Kozlovová dve dvojchyby.

V treťom dejstve odvrátila Kužmová za stavu 1:1 dva brejkbaly a v ďalších minútach už vďaka agresívnej hre na dvorci dominovala. Zápas zakončila pri podaní Kozlovovej po sérii nepremenených mečbalov víťazným bekhendom.

ženy - dvojhra - 1. kolo:

Viktória KUŽMOVÁ (SR) - Kateryna Kozlovová (Ukr.) 4:6, 6:4, 6:2

Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. S finalistom z Melbourne z roku 2008 Francúzom Jo-Wilfriedom Tsongom prehral vo vyrovnanom zápase 4:6, 4:6, 6:7 (5).

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
16. apríl 2024 19:24