Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.04.2019, 00:00

Hráčski agenti rekordne zarobili

Manažéri v anglickej Premier League získali z predaja hráčov a ich zastupovania v tejto sezóne 260 miliónov libier. Je to o takmer 50 miliónov viac ako vlani.

Hráčski agenti rekordne zarobili
Zdroj: Reuters

Suma vyššia než za rekordný prestup Neymara do Paris St. Germain. Podľa údajov zverejnených na portáli Inside World Football vyplatila dvadsiatka elitných klubov v Anglicku hráčskym agentom za posledné dve prestupové obdobia provízie, ktoré prekročili sumu 260 miliónov libier. Agenti, manažéri alebo sprostredkovatelia si tak finančne znova polepšili. V predchádzajúcom ročníku 2017/2018 zarobili 211 miliónov libier.


„Výška poplatkov nie je regulovaná a logicky tak vzniká priestor na dohodu. Ak agent zastupuje hráča, má byť platený pevnou sumou. V tom podiele z prestupu by nemalo byť zaplatené extrémne vysoké percento. Lebo potom dochádza k pokriveniu vzťahov a hlavne v morálnej rovine to vyznieva neeticky,“ uviedol pre HN športový analytik a hráčsky agent Jozef Tokoš.

Agenti ako súčasť rastúceho biznisu
Väčšina odmien je vyplácaných cez splátky (tzv. instalments). Podľa Tokoša sú vša

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.