Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.05.2019, 08:57

Skákajúca Steel Aréna a spoločné tance do hlbokej noci. Atmosféra v Košiciach v sobotu vyvrcholila

Atmosféra v Košiciach na majstrovstvách sveta v hokeji v sobotu večer vyvrcholila.

Zimný štadión, na ktorom Slovensko odohralo zápasy v základnej skupine, bol podľa očakávania zaplnený od prvého zápasu pred vyše týždňom. Nálada na tribúnach však počas turnaja gradovala, bez ohľadu na výsledky národného tímu hokejistov.

Podľa viacerých bola najlepšia v zápasoch s Francúzskom v piatok popoludní a najmä v sobotu večer, keď Slováci hrali s Veľkou Britániou. Hokejoví fanúšikovia aj po náročných zápasoch s favoritmi, na hokejistov nezanevreli.

>>> Kompletný program MS v hokeji 2019
>>> S kým budú hrať Slováci - program Slovenska
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny A (slovenská skupina)
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny B
>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť


Kruté prehry s Kanadou a Nemeckom slovenských priaznivcov od povzbudzovania neodradili. Skôr naopak. 

Už počas zápasu proti Britom sa oceľová Steel Aréna otriasala tak silno, ako dovtedy nie. Ľudia na tribúnach k tradičnému hlasnému povzbudzovaniu po sediačky pridali skákanie a spievanie. 

Zmenu si všimli aj správcovia oficiálneho účtu IIHF na twittri. 

Hokejisti, hnaní skvelým publikom, strieľali jeden gól za druhým a zápas nakoniec vyhrali s prehľadom 7:1. Aj keď mal tréner Ramsay po ňom výhrady k plneniu taktických pokynov, diváci si výkon slovenského mužstva užívali a ocenili. 

Viacerí sa pred a aj po zápasoch s outsidermi vyjadrovali, že napriek minimálnym šanciam na postup do štvrťfinále chcú hrať čo najlepšie pre ľudí, ktorí ich počas celého turnaja povzbudzujú. 

V sobotu sa spievanie a tancovanie neskončilo záverečným klaksónom a hymnou pre víťazov. Priaznivci slovenského mužstva sa po zápase zgrupovali neďaleko štadióna a pokračovali v oslavách. 

​Aj cestou do centra mesta bolo dlho po zápase počuť skandovanie a pokriky známe z hokejových arén. Fanúšikovia dobrú náladu získanú počas zápasu šírili ulicami mesta hlboko do noci. 

Možno to bol posledný večer, kedy žila nádej na zázrak. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.