Britskí hokejisti práve strelili v predĺžení rozhodujúci štvrtý gól do siete Francúzska.TASR

Outsideri šokovali. Taliani a Briti zostávajú v najvyššej kategórii

22.05.2019, 00:00

Všetko alebo nič. Tohtoročný program, respektíve výsledky daných tímov, na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v hokeji sľubovali dramatickú zápletku v boji o zotrvanie medzi elitou. Tak košický duel medzi Francúzskom a Veľkou Britániou, ako aj bratislavský zápas Rakúska proti Taliansku boli totiž priamym súbojom o udržanie sa v najvyššej A-kategórii.

Papierové prognózy boli jasné. Medzi najlepšími 16 reprezentáciami sveta sa udržia Francúzi vedno s Rakúšanmi a naopak, o poschodie nižšie poputujú nováčikovia z Veľkej Británie a Talianska. Tomu zodpovedali aj predzápasové kurzy stávkových kancelárií. Na Rakúšanov klesol kurz až na 1,22 (Tipsport) a vysokým favoritom boli aj Francúzi pri kurze 1,24 (Fortuna).

Fatálne zlyhanie
V košickej Steel Aréne sa pritom zápas vyvíjal podľa predpokladov. Po polovici duelu sa osud britských hokejistov zdal spečatený. V 28. minúte svietilo na svetelnej tabuli skóre 3:0 pre Francúzov, lenže zlá rozohrávka útočníka Tima Bozona pomohla Brito...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2024-04-21 21:16:35 - Feat.: - Title: Real Madrid 02 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 03 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 04 - Modified: 2024-04-21 09:30:53 - Feat.: - Title: FNC 6 priniesol výhru Fikiho Sulíka aj bizarný ženský súboj. Tlkanec ustál nemožné, Flexking zostáva neporazený 05 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom
23. apríl 2024 04:48