St. Louis vyhralo druhé finále na ľade Bostonu, Chára hral od začiatku

30.05.2019, 07:56
Stav série je vyrovnaný.

Hokejisti St. Louis Blues zdolali v noci na štvrtok v druhom súboji finále play off NHL Boston Bruins 3:2 po predĺžení a vyrovnali stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:1.

Hráči Bostonu viedli dvakrát v zápase o gól, keď sa v 5. a 11. minúte presadili Charlie Coyle a Joakim Nordström, no hokejisti St. Louis dokázali okamžite vyrovnať po zásahoch Roberta Bortuzza a Vladimira Tarasenka.

V ďalších dvoch tretinách už gól nepadol a tak duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol strelou od modrej Carl Gunnarsson.

Slovenský obranca domácich Zdeno Chára síce nedohral prvý duel, keď utrpel tržnú ranu na predlaktí po nastrelení pukom, no v druhom nastúpil od začiatku.

Kapitán Bostonu odohral 25:45 minút a okrem jednej strely na bránku zaznamenal aj jednu "mínusku".

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 04 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 05 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL
23. apríl 2024 20:07