Päťsetová dráma na Roland Garros. Djokovič končí, do finále smeruje rakúsky tenista Thiem

08.06.2019, 16:13
Thiem ukončil Djokovičovu 26-zápasovú víťaznú grandslamovú šnúru.

Rakúsky tenista Dominic Thiem bude rovnako ako vlani súperom Španiela Rafaela Nadala vo finále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V sobotnom dohrávanom semifinále zdolal na parížskej antuke najvyššie nasadeného Srba Novaka Djokoviča 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5. Minulý rok prehral v dueli o titul s Nadalom v troch setoch.

Thiem ukončil Djokovičovu 26-zápasovú víťaznú grandslamovú šnúru. Na začiatku duelu sa dokázal lepšie vyrovnať so silným vetrom a prvý set získal jasne vo svoj prospech, keď dvakrát prelomil podanie svetovej jednotky. Djokovič robil priveľa nevynútených chýb, často kazil na sieti, čo bola voda na mlyn Thiema.

V druhom dejstve za stavu 1:1 odvrátil Djokovič dva brejkbaly. Za stavu 3:2 pre Srba empajrový rozhodca zápas na niekoľko minút prerušil po krátkej dažďovej prehánke.

Pauza "Nolemu" pomohla, upokojil sa, našiel úderovú istotu. V ôsmom geme Thiema brejkol a pri vlastnom servise následne premenil hneď prvý setbal. Úvod tretieho setu patril Thiemovi, ktorý sa po brejku vo štvrtom geme ujal vedenia 3:1. Na dvorec potom opäť začali padať kvapky a zápas opäť prerušili.

V sobotnom pokračovaní začal lepšie Thiem, v treťom sete už viedol 4:1, ale potom začal kaziť, prišiel o podanie, súperovi dovolil vyrovnať. Záver však napokon zvládol a na štvrtýkrát premenil setbal. Vo štvrtom dejstve stratil Rakúšan dve podania za sebou a Djokovič sa dostal do vedenia 4:2. Thiemovi sa však podarilo získať štyri hry v sérii a na dosah mal postup. Opäť však začal kopiť chyby a Djokovič si vynútil piaty set.

V ňom si Thiem vďaka brejku vo štvrtom geme vybudoval náskok 4:1. Zápas potom opäť prerušili pre dážď. Djokovičovi sa po návrate na dvorec podarilo znížiť na 3:4, v deviatom geme odvrátil dva mečbaly a vyrovnal na 5:5. Koncovka však patrila Thiemovi, ktorý za stavu 6:5 premenil po víťaznom forhende po čiare tretí mečbal.

01 - Modified: 2024-04-13 11:22:07 - Feat.: - Title: Slovenské tenistky postúpili na finálový turnaj v Seville, o rozhodujúci tretí bod sa zaslúžila Jamrichová 02 - Modified: 2024-03-29 08:48:41 - Feat.: - Title: Djokovič si kouča ešte nevybral. Nemám predstavu, či vôbec nejaký bude, povedal srbský tenista 03 - Modified: 2024-03-01 18:56:23 - Feat.: - Title: Rozhodcovi kričal do tváre. Ruského tenistu Rubľova diskvalifikovali za nadávky 04 - Modified: 2024-02-06 16:19:34 - Feat.: - Title: Molčan pre HN: Hrať finálovú skupinu doma by bolo úžasné. Djokovič? V Srbsku mi na kurte veru nechýbal 05 - Modified: 2024-02-03 20:57:19 - Feat.: - Title: Daviscupová paráda. Výkony Molčana i Kleina boli na úrovni hráčov 40. miesta svetového rebríčka, vraví expert
21. apríl 2024 00:01