Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 00:00

Top 5 hráčov, ktorí môžu prestúpiť

HN sa bližšie pozreli na nadštandardných hráčov Fortuna ligy, ktorí by mohli v priebehu letného transferového obdobia vymeniť Slovensko za zahraničie.

Top 5 hráčov, ktorí môžu prestúpiť
Zdroj: TASR

Futbalová Fortuna liga dlhodobo okupuje v konkurencii európskych súťaží pozície zhruba v polovici kvalitatívneho rebríčka. Napriek tomu však platí, že občas sa aj na domácich trávnikoch nájdu výnimočné individuality, na ktoré zaostria oveľa väčšie a bohatšie kluby zo zahraničia. Dôkazom sú mená ako Peter Dubovský, Vratislav Greško alebo László Bénes. Z plejády cudzincov spomeňme Matiča, Baya, Guédého, Wesleyho, prípadne Mosesa Simona. Rušno bude určite aj v najbližšom letnom prestupovom „okne“, pričom téma zahraničného odchodu sa bude týkať viacerých fortunaligových hráčov. HN zaostrili na kvinteto možných transferových lákadiel pre zahraničné kluby.

1. Andraž Šporar
Kým iným odštartovať náš zoznam, ak nie suverénnym kráľom ligových strelcov a jedným z najlepších legionárov v histórii slovenskej ligy. Meno slovinského reprezentačného útočníka je na pretrase už druhé prestupové obdobie. Interes zo zahraničia sa spomínal už počas zimy, dokonca padlo aj meno tureckého Trabzonsporu. Sám hráč však vtedy deklaroval svoj záujem zotrvať v šatni „belasých“ a zahrať si na novom Tehelnom poli. Je nepravdepodobné, že by Slovan predal svoj útočný klenot ešte pred súbojmi v pohárovej Európe. „Majiteľ Ivan Kmotrík je finančne silný a veľmi túži dosiahnuť s klubom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.