TASR/Martin Baumann

Prvá prehra na šampionáte. Slovenské volejbalistky podľahli favorizovaným Nemkám

27.08.2019, 22:32
Zverenky Marca Fenoglia sa v poslednom zápase v skupine stretnú vo štvrtok s výberom Ruska.

Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v utorok vo svojom štvrtom zápase D-skupiny majstrovstiev Európy v Bratislave s Nemeckom 1:3.

Už istí účastníci osemfinále predviedli 5250 divákom skvelé divadlo, favoritky z Nemecka však napokon mali viac síl a uštedrili Slovenkám prvú prehru na turnaji.

Zverenky Marca Fenoglia sa v poslednom zápase v skupine stretnú vo štvrtok 29. augusta o 15.30 h s výberom Ruska.

D-skupina /Bratislava/:

Nemecko - Slovensko 3:1 (22, -26, 18, 21)
zápas trval 112 minút, rozhodovali: Muha (Chor.) a Aro (Fín.), 5250 divákov.

Nemecko: Pollová, Weitzelová, Lippmannová, Geertiesová, Schölzelová, Hankeová, libero Poganyová (Drewnioková, Kästnerová, Stigrotová). Tréner: F. Koslowski.
Slovensko: Kostelanská, Pencová, Radosová, Herelová, Palgutová, Ovečková, libero Španková (Koseková, Hrončeková, Kijaková, Fričová). Tréner: M. Fenoglio.

Nemky začali výborne, po sérii dobrých lôpt viedli už 6:1. Potom si tréner Fenoglio vzal oddychový čas a Slovenky neskôr vyrovnali na 12:12. Nemky si však náskok vzali späť a v prvom sete napokon triumfovali 25:22.
Druhý set začali lepšie Slovenky, viedli 5:2. Nemecké volejbalistky sa však dotiahli a vyrovnali na 7:7.

Vyrovnaný priebeh pokračoval aj ďalej, neskôr bol stav 16:16. V dramatickej koncovke však mali viac síl slovenské reprezentantky, najskôr odvrátili setbal a druhý set napokon získali za 35 minút v pomere 26:28.

V treťom dejstve Nemky viedli zásluhou troch dobrých lôpt 3:0, náskok si udržiavali prakticky celý set.

Zverenky Felixa Koslowského hrali výborne najmä v útoku, v závere náskok zvýšili a napokon triumfovali 25:18.

Štvrtý set prebiehal podobne ako tretí, reprezentantky Nemecka si udržiavali mierny náskok a hoci Slovenky predviedli niekoľko pekných útokov, napokon na favoritky nestačili a za 29 minút im podľahli 22:25.

01 - Modified: 2024-04-19 09:55:49 - Feat.: - Title: Slovensko a Taliansko by mohli uzavrieť dohodu o policajnej spolupráci 02 - Modified: 2024-04-19 12:30:00 - Feat.: - Title: Choroba minulého storočia sa vracia v plnej sile. V Česku si už vyžiadala životy, zvýšený počet prípadov nákazy je aj u nás 03 - Modified: 2024-04-19 13:00:00 - Feat.: - Title: Demänovská ľadová jaskyňa je už úplne bez ľadu. Čoskoro pravdepodobne zmenia aj jej názov 04 - Modified: 2024-04-19 10:57:33 - Feat.: - Title: GALÉRIA Zrušené zubné benefity či Huliakov dymový experiment. Internet satiricky reaguje na aktuálnu politickú scénu 05 - Modified: 2024-04-18 08:41:13 - Feat.: - Title: Na Slovensko mieri slávny fast food. McDonald´s a Burger King dostanú ďalšieho veľkého konkurenta
20. apríl 2024 09:42