TASR - Martin Baumann

Bohumilov zápisník: Slováci zvládli reparát. Maďarsko zdolali 2:1

09.09.2019, 20:16
Slovenskí futbalisti nastúpili na kvalifikáciu Euro 2020 proti Maďarsku.

Po piatkovej vysokej prehre s Chorvátskom zvládli slovenskí futbalisti ďalší zápas kvalifikácie na Euro 2020 a v Budapešti zdolali Maďarsko 2:1.

"Je to úžasné, ale nie je to len o mne ale o celom tíme," povedal po zápase strelec nášho víťazného gólu Róbert Boženík, pre ktorého to bol zároveň úvodný gól v reprezentácii.

​Skóre duelu otvoril v 41. minúte Róbert Mak, po prestávke vyrovnal z priameho kopu Dominik Szoboszlai. O triumfe Slovenska napokon rozhodol v 56. minúte Róbert Boženík.

Zverencom Pavla Hapala patrí v priebežnej tabuľke 2. miesto za vedúcim Chorvátskom, ktoré má o bod viac. Slováci už Maďarov zdolali v marci 2:0 v Trnave.

Najbližšie sa Slováci predstavia v kvalifikácii 10. októbra, na štadióne Antona Malatinského v Trnave privítajú Wales. V tomto stretnutí bude chýbať obranca Denis Vavro, ktorý na štadióne Groupama v Budapešti inkasoval tretiu žltú kartu.

Úvodný tlak domácich

Slováci začali dobre, v úvodných sekundách mali loptu na kopačkách, prvú strelu v zápase zrazil Kuckovi Orban. Domáci odpovedali po akcii Szoboszlaia, ktorého však odzbrojil Vavro. Vzápätí sa do dobrej palebnej pozície dostal Kleinheisler, ale jeho strela bola slabá a Dúbravka ju ľahko skrotil.

Vážnejší súboj Szoboszlai - Dúbravka prišiel v 15. minúte, maďarský útočník strieľal presne, ale opäť nie razantne. Domáci v postupne preberali aktivitu, najmä v strede poľa presnejšie kombinovali a vyhrávali osobné súboje. Slovenský brankár musel opäť zasahovať v 22. minúte po bombe Szalaia.

Makov gól

Územná prevaha domácich potom čoraz viac slabla, Hapalovi zverenci sa dostávali častejšie k lopte a zlepšenú fázu zápasu korunovali v 41. minúte. Hamšík poslal center do šestnástky, odrazenú loptu poslal do siete Mak - 0:1. Situácia však zaváňala ofsajdom Boženíka. V závere polčasu mal ešte sľubnú príležitosť Hamšík z priameho kopu, ale ľavačkou ponad múr minul.

Po prestávke podnikli prvú útočnú akciu Slováci, no v 50. minúte mali maďarskí futbalisti možnosť priameho kopu a Dominik Szoboszlai z 18 metrov nezadržateľne prekonal Dúbravku - 1:1. Hapalovými zverencami to však neotriaslo a už o šesť minút neskôr išli opäť do vedenia. Lobotka si vymenil loptu s Kuckom, následne ju poslal na Róberta Boženíka a ten ju poslal za Gulácsiho chrbát.

Šancu na vyrovnanie mal Szalai, ale Dúbravka bol po jeho pokuse na správnom mieste. V 63. minúte zahrali Slováci signál po priamom kope Kucku, čo prekvapilo obrancu Orbana. K lopte sa načahoval Boženík, no vzápätí sa dostala k Makovi, strelec prvého gólu Slovákov však poloodkrytú bránku netrafil.

V týchto fázach zápas gradoval, Maďari otvorili hru, dva nebezpečné pokusy Dzsudzsáka zostali nevyužité. V 77. minúte pripravil tréner Hapal prvé striedanie, Boženíka nahradil Ďuriš. V 84. minúte mohol o triumfe Slovenska definitívne rozhodnúť Hamšík, ale strelu ľavačkou mu Gulácsi vykryl. Domáci mali v závere ešte jednu šancu, ale Slováci nebezpečenstvo odvrátili a následne si vychutnali tretí triumf v prebiehajúcej kvalifikácii.

6. kolo kvalifikácie EURO 2020, E-skupina:
Maďarsko - Slovensko 1:2 (0:1)
Góly: 50. Szoboszlai - 41. Mak, 56. Boženík. Rozhodovali: Lahoz - Devís, del Palomar (všetci Šp.), ŽK: Szoboszlai, Dzsudzsák, Szalai, Baráth, A. Nagy, Pátkai - Šatka, Vavro, ČK: 90.+ Baráth (Maď.), 22.000 divákov
Maďarsko: Gulácsi - Lovrencsics (30. Bese), Baráth, Orban, Kádár - Kleinheisler (85. Holender), A. Nagy (65. Pátkai) - Dzsudzsák, Szoboszlai, Sallai - Szalai
SR: Dúbravka - Šatka, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka (85. Greguš), Lobotka - Rusnák, Hamšík, Mak (86. Haraslín) - Boženík (77. Ďuriš)

ďalší program E-skupiny:
štvrtok 10. októbra: Chorvátsko - Maďarsko (20.45), SLOVENSKO - Wales (20.45)
nedeľa 13. októbra: Maďarsko - Azerbajdžan (18.00), Wales - Chorvátsko (20.45)
sobota 16. novembra: Azerbajdžan - Wales (18.00), Chorvátsko - SLOVENSKO (20.45)
utorok 19. novembra: SLOVENSKO - Azerbajdžan (20.45), Wales - Maďarsko (20.45)

Zápisník live: Maďarsko - Slovensko (kvalifikácia EURO 2020) 22:41 Úspešný večer v Budapesti Slovensko vyhralo na horúcej pôde a po výprasku od Chorvátov si napravilo futbalové meno. Dovi, dopo, čítame sa pri ďalšom kvalifikačnom futbale.  22:39 Po záverečnom hvizde dostal jeden z Maďarov červenú kartu.  22:39 Dôležitý výsledok v kvalifikácii Druhá výhra nad Maďarmi znamená, že Slovensko je s deviatimi bodmi späť v hre o postup z kvalifikačnej skupiny.  22:38 Koniec, vyhrali sme! 22:37 Hráme takticky, už by sa to mohlo podariť.  22:36 Maďari búšia, my hráme brejky. Ešte dve minúty!  22:34 Plus 4 minúty Rozhodca nadstaví štyri minúty, prvá už prebieha.  22:32 Skoro šanca Maďarska. Szallai našťastie nespracoval skackavú loptu v päťke pred Dúbravkom.  22:30 Striedame aj do tretice Mak dole, Greguš hore. Oba tímy vyčerpali zásoby povolených náhradníkov.  22:29 Striedania Greguš hore, Kucka dole. Striedajú aj domáci.  22:28 Hamšíkova šanca Po dlhej kombinácii vbehol Marek Hamšík do šestnástky, no maďarský brankár nášho kapitána vychytal. Škoda.  22:25 Priamy kop Maďarov Kapitán Dzsudzsák trafil len do múru. Našťastie.  22:24 Desať minút do konca Stále vyhrávame na štadióne v Budapešti.  22:20 Striedame Boženík dole, Ďuriš hore.  22:17 Stanislav Lobotka hrá oveľa lepšie, ako v piatok v Trnave. V strede ihriska dominuje.  22:13 Pátki sa zahral na Maradonu, rozhodca nemal pochopenie pre pokus streliť gól rukou a dal mu žltú kartu.  22:12 Maďari tlačia. Majú ďalší roh.  22:10 Dzsudzsák podkuruje Dzsudzsák tesne vedľa bránky. Ten, kto dizajnoval písmenká na dresoch Maďarov to nedomyslel. Maďarský kapitán sa píše D25UD25AK. Kým som dopísal, Dúbravka vytlačil jeho gólovú strelu nad.  22:08 Maďari striedajú Pátkai hore, Nagy dole.  22:08 Mak zahodil superšancu Chaos v maďarskej šestnástke nevyužil Mak. Prázdnu bránku prekopol. Väčšiu šancu sme nemali, ani keď sme už dali dva góly.  22:05 Dúbravka chytá Szalai sa cez Vavra otočil ako Petkovič v Trnave, no Dúbravka spoľahlivo kryje pokus útočníka súpera.  22:03 Boženíkovi chýbal krok, aby  bol v ďalšej šanci.  22:03 Aj Nagy si vyslúžil žltú kartu. Piaty Maďar ocenený hlavným rozhodcom.  22:00 Boženík dal gól! Robert Boženík si prevzal loptu na hranici šestnástky a presnou strelou strháva vedenie na našu stranu.  Maďarsko 1, Slovensko 2 21:58 Ďalšia žltá pre Barátha.  21:56 Szalai žltá karta, zastavil takticky Lobotku v protiútoku.  21:55 Boženík sa pokúsil o strelu zo stredového kruhu. Nemala šancu.  21:54 1:1 vyrovnané Szoboszlai zakrútil priamy kop do šibenice. Dúbravka bol bez šance.  21:53 Priamy kop Maďarov Vavro fauloval pred našim pokutovým územím. Môže z toho byť nepríjemnosť.  21:49 Hráme druhý polčas Slovensko v modrom zľava doprava, Maďari v červeno-bielej kombinácii. Španielsky rozhodca v žltom drese hore-dole po ihrisku.  21:49 "Źiadne futbalové víťazstvo nemôže byť rýchlokvasené ako burčiak," víta Marcel Merčiak divákov pred druhým polčasom.  21:45 Asistent trénera hovorí o náročnej atmosfére "Zatiaľ je priebeh, aký sme si predstavovali. Vymyslíme niečo, aby sme to zvládi," povedal do mikrofónu redaktorky RTVS Oto Brunegraf, asistent Pavla Hapala.  21:34 Dúbravka ešte pred prestávkou vyriešil center Ustáli sme aj posledný pokus domácich v prvom polčase a vyhrávame. Nečakane a možno trochu nezaslúžene, priebežný výsledok ale berieme.  21:32 Hamšík ľavačkou prestrelil bránku o meter. Škoda, bola to dobrá pozícia.  21:30 Po góle držíme loptu a sme sebavedomejší. Boženík vybojoval priamy kop spoza 16tky.  21:27 VAR nám gól nezoberie Boženík stál v päťke na hranici ofsajdu, televízny rozhodca dnešný zápas nemôže ovplyvniť.  21:26 Gól, Slovensko ! Ojedinelý protiútok s Hamšikovým centrom pred bránku upratal do siete Robert Mak. Zčista jasna vyhrávame!  21:25 Máme roh! Po takmer 40 minútach sme sa priblížili k bránke Maďarska.  21:20 Kuckov priamy kop.. ..sa chcel podobať na Ronaldov. Podobal sa ale skôr na kop fínskeho hráča, ktorý sa volá Kamsito Köpöl. 21:16 Maďari musia striedať Zranený je Lovrencsics, na jeho miesto po pol hodine hry mieri Bese.   21:14 Aj center po faule Hamšíka rieši Dúbravka. Hra sa odohráva zväčša na polovici Slovenska.  21:11 Domáci sú zatiaľ o fúz lepší. Zatiaľ ale Martin Dúbravka drží šance Slovenska na dobrý výsledok.  21:10 Szalai práši Dúbravkove rukavice Po sérii lapsusov sa dostala lopta k útočníkovi v červenom, strela pálila rukavice nášho gólmana.  21:07 Boženík to prežiil, boli ho ale pozrieť lekár s masérom. Mak sa potom pokúsil ohroziť Gulyása v bránke domácich. Lopta k bránke došla, pre brankára s gastro priezviskom to bola malina.  21:06 Dzsudzsak škaredo fauluje Maďarský kapitán zručil Boženíka a vidí zaslúžene žltú kartičku v ruke rozhodcu.  21:04 Hamšíkova ľavačka z 20 metrov nemohla ohroziť ani zberačov lôpt za bránkou Maďarska. Ale aspoň sme vystrelili. 21:01 Dúbravka podržal Slovákov Szoboszlai strieľal zvnútra pokutového územia presne k pravej tyči, no Martin Dúbravka sa skúsene zložil na zem a loptu skryl v rukaviciach.  20:58 Šatka žltá karta Šatka fauloval Sallaia a dostal "sárga lap," žltú kartu.  20:57 Sallai za Šatkom na center nedosiahol. Bola by to šialená šanca.  20:55 Marian Zeman si už myslí, že hráme lepšie ako proti Chorvátom. Stačilo desať minút.  20:54 Sallai nad, Boženík v ofsajde Mužstvá sa na začiatku zápasu oťukávajú, no zároveň sa snažia hrať aktívne. Boženíkov gól neplatiil, stál v dvojmetrovom ofsajde.  20:52 Žltá karta Szoboszlai fauloval Lobotku.  20:51 Druhý útok už musel chytať Dúbravka. Strela Kleinheisera bola slabá.  20:50 Vavro zastavil súpera Maďari sa vrútili do našej šestnástky, cez Vavra prvý útok neprešiel.  20:48 Slováci začali aktívnejšie, ako v piatok, Kucka sa už pokúsil o strelu, ktorá našla len telo jedného z obrancov.  20:46 Hráme! Výkop mali Maďari, budú útočiť zľava doprava v prvom polčase.  20:44 Slováci budú hrať v modrých dresoch, Maďari v červených s bielymi trenírkami. Píska Španiel Lahoz v žltom.  20:42 Hrajú hymny Slovenskú je ledva počuť  20:25 Bizár v Budapesti Polícia na štadióne v Budapesti rozdeľuje slovenský sektor na dve časti, ktorý zabrali slovenskí občania pripravení fandiť Maďarsku. Snáď sa nedočkáme škandalóznej fanúšikovskej blamáže.  20:23 Chorváti stratili body Vicemajstri sveta z Chorvátska nepochopiteľne stratili dva body v Azerbajdžane. Len remizovali 1:1, zvyšné tri mužstvá bojujúce o postup sa radujú.  20:19 20:16 20:15 Dve zmeny v zostave Tréner Hapal sa dnes večer rozhodol pre dve zmeny v zostave. Na pravej strane obrany Šatka vymení Valjenta a v útoku Boženík Dudu. #NechBoženíkDá!  20:11 Vitajte pri online prenose kvalifikácie na EURO 2020 Maďarsko - Slovensko Dobrý večer!

01 - Modified: 2021-08-21 11:49:40 - Feat.: - Title: Tento experiment veľmi nevyšiel. Finále prinieslo tisíce nakazených koronavírusom 02 - Modified: 2021-07-23 13:13:47 - Feat.: - Title: Nemecko poslalo slovenskému priemyslu výbornú správu​ 03 - Modified: 2021-09-27 06:31:58 - Feat.: - Title: Nemá rada futbal, ale bola si istá, že Anglicko vyhrá EURO 2020. Jej tetovanie pobláznilo celý svet 04 - Modified: 2021-07-12 11:25:41 - Feat.: - Title: Partia i taktika. Päť dôvodov, prečo sú Taliani najlepší 05 - Modified: 2021-07-12 07:51:22 - Feat.: - Title: Hanbite sa! Premiér Johnson sa zastal futbalistov, ktorí po EURO 2020 čelia nechutným rasistickým útokom
18. apríl 2024 09:14