Slovenskí volejbalistiTASR/M. Baumann

Naši volejbalisti nestačili na Nemcov. Na postup musia čakať do štvrtka

18.09.2019, 19:39
Slováci môžu doplniť trojicu postupujúcich, potrebujú však pomoc nemeckých reprezentantov.

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v stredu vo svojom poslednom zápase v B-skupine na ME v Antverpách s Nemeckom 0:3.

Zverencom Andreja Kravárika patrí v tabuľke po piatich odohraných dueloch štvrtá priečka s piatimi bodmi a o tom, či postúpia do osemfinále, rozhodne štvrtkový duel medzi Nemeckom a Španielskom (17.30 h).

Do osemfinále postúpia zo šesťčlennej skupiny štyri mužstvá, istotu už majú Belgičania, Srbi a Nemci. Slováci môžu toto trio doplniť, potrebujú však pomoc nemeckých reprezentantov.

Ak Nemci vo štvrtok zdolajú Španielov, postúpia Slováci, ak uspejú Španieli, v osemfinále sa predstavia práve zverenci Fernanda Muňoza Beniteza.

V prípade postupu by Slováci nastúpili v osemfinále v holandskom Apeldoorne proti víťazovi C-skupiny. V nej zatiaľ dominujú úradujúci majstri sveta Poliaci, ktorí v štyroch dueloch stratili iba jediný set a majú plný počet 12 bodov.

Nemecko - SLOVENSKO 3:0 (23, 28, 19)
zápas trval 84 minút, rozhodovali: Bloemhard (Hol.) a Twardowski (Poľ.).
Nemecko: Fromm, Kampa, Kaliberda, Hirsch, Krick, Böhme, libero Zenger (Schott, Reichert, Karlitzek, Backpöhler)
Slovensko: Michalovič, Ondrovič, Paták, Krajčovič, Kriško, Zaťko, libero Vitko (Gavenda, Palgut, Firkaľ, libero Ihnát)

Slováci vstúpili do zápasu výborne, od úvodu viedli a ich náskok narástol až na rozdiel štyroch bodov (10:6). Tréner Nemcov Andrea Giani si vzal oddychový čas a jeho zverenci následne začali sťahovať náskok.

Do stavu 11:11 sa hral vyrovnaný volejbal, no Nemci potom využili niekoľko chýb Slovákov a išli do vedenia. Záver prvého setu napokon zvládli lepšie a triumfovali za 27 minút 25:23.

V druhom sete viedli od začiatku Nemci, ale bojovalo sa o každú loptu. Slováci išli neskôr do vedenia 8:7 a neskôr aj 15:14. O všetkom napokon rozhodla koncovka. Slováci nepremenili štyri setbaly, Nemci naopak hneď prvý a druhý set získali v pomere 30:28.

Strata setu sa na hre Slovákov podpísala v treťom dejstve, ktoré už bolo v réžii nemeckých volejbalistov. Triumfovali v ňom za 23 minút 25:19.