Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2019, 17:30

Zväz má plán B. Slovensko proti Walesu určite nebude hrať pred prázdnymi tribúnami

So šéfom slovenského futbalu sme sa rozprávali o tom, že UEFA zatvorila štadión na zápas Slovenska proti Walesu.

UEFA uzavrela štadión v Trnave na zápas kvalifikácie na Euro 2020 proti Walesu kvôli heslám, ktoré zazneli z úst slovenských fanúšikov na zápase v Budapešti. Pre HNtelevíziu to povedal šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

"My sme si vyžiadali ešte ďalšie zdôvodnenie a výklad a na základe toho spracovávame odvolanie," priblížil.

Zároveň si myslí, že odvolanie má šancu na úspech. "Nevidím to beznádejné," vyhlásil.

Ak by bolo odvolanie neúspešné a na domáci zápas slovenskej futbalovej reprezentácie by nemohli prísť fanúšikovia, zväz by chcel dostať na štadión deti, čo v danej situácii je možné.

Rovnako sa v podobnom prípade zariadil ŠK Slovan Bratislava, ktorý mal pre trest od UEFA na domáci zápas Európskej ligy proti Besiktasu Istanbul zákaz vstupu fanúšikov na štadión. Povzbudzovalo ho asi päťtisíc detí do 14 rokov.

"Pozveme toľko detí, koľko bude mať záujem a koľko nám dovolí kapacita. Keď to dokážeme zaplniť, tak to urobíme," avizuje Kováčik pred zápasom na trnavskom štadióne Antona Malatinského, ktorý sa odohrá 10. novembra 2019. Sektor hostí však zostane prázdny.

Finančnú stratu v prípade, že odvolanie bude neúspešné, odhaduje na 400-tisíc až 500-tisíc eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.