Jürgen KloppReuters

Gólová prestrelka v Liverpoole. Rakúsky majster bol blízko k senzácii

02.10.2019, 23:01
Salzburg v Liverpoole dohnal trojgólové manko. Napokon odišiel bez bodov.

Futbalisti Interu Miláno prehrali v stredajšom zápase 2. kola F-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 na Camp Nou s FC Barcelona 1:2 po dvoch góloch Luisa Suareza. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar.

V Katalánsku šokoval domácich už v 3. minúte argentínsky útočník Lautaro Martinez. Barcelona síce mala územnú prevahu, ale obrana Interu pracovala zodpovedne a hostia podnikli viacero nebezpečných protiútokov. V 58. minúte však krásnym volejom z hranice šestnástky k pravej tyčke vyrovnal Luis Suarez.

Za FCB nastúpil len druhýkrát v sezóne Lionel Messi. O triumfe FCB rozhodol v 85. minúte druhým gólom v zápase Suarez, ktorý po akcii Messiho prenikol do šestnástky a úspešne zakončil.

Futbalisti pražskej Slavie prehrali v domácom Edene s Borussiou Dortmund 0:2. V súboji F-skupiny rozhodol o triumfe BVB dvoma gólmi marocký obranca Achraf Hakimi. Bundesligista začal v Prahe aktívne, dostával sa do šancí, ale inkasovať mohol po nájazde Lukáša

Masopusta v 21. minúte či po šikovnom priamom kope Nicolaea Stanciua o ďalšie tri minúty. Hostia udreli v 35. minúte, Hakimi si narazil na vlastnej polovici, po dlhom sóle si v zakončení zasekol domáceho obrancu aj s brankárom a strelou pod brvno otvoril skóre. Na začiatku druhého polčasu išiel sám na bránu hosťujúci Jadon Sancho, ale v zakončení zlyhal.

Vyrovnať mohol v 53. minúte Stanislav Tecl, išiel do brejku, ale nemal rýchlosť a trafil len bočnú sieť. "Zošívaní" sa súperovi vyrovnali v držaní lopty, v počte striel ho prekonali, no BVB kontroloval priebeh a udrel ešte raz v závere, keď sa opäť po rýchlej krídelnej akcii presadil druhým gólom Hakimi. Český majster si po remíze na pôde Interu Miláno (1:1) v prvom kole teraz zapísal prehru.

V stretnutí E-skupiny domáci Genk, za ktorý odohral slovenský reprezentant Patrik Hrošovský celý zápas, remizoval s SSC Neapol 0:0. V zápase s veľkým množstvom šancí trafili hostia v prvom dejstve trikrát konštrukciu domácej brány. Nebezpečnú tečovanú strelu mal aj Hrošovský, ktorý sa blysol aj pekným obranným zákrokom, keď v 38. minúte vykopol z bránkovej čiary loptu do bezpečia. Belgický majster získal prvý bod, keď v prvom kole prehral v Salzburgu vysoko 2:6.

Na Anfielde v ďalšom zápase E-skupiny zvíťazil obhajca FC Liverpool nad rakúskym majstrom zo Salzburgu po prestrelke 4:3. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa viedli v 36. minúte už 3:0 po góloch Sadia Maneho, Andrewa Robertsona a Mohameda Salaha, potom ale poľavili a ešte do polčasu inkasovali po peknej akcii Hee-Chan Hwanga.

V 56. minúte hostia strelili kontaktný gól vďaka Japoncovi Takumiovi Minaminovi a v 60. minúte šokoval domáce publikum gólom na 3:3 Nór Erling Braut Haland, ktorý prišiel na ihrisko len tri minúty pred vyrovnaním. Salah však dostal "The Reds" opäť do vedenia a anglický vicemajster si už víťazstvo ustrážil.

V G-skupine Lyon zvíťazil v Lipsku 2:0, resp. Zenit Petrohrad, na lavičke ktorého strávil súboj slovenský reprezentačný krídelník Róbert Mak, doma pokoril Benficu Lisabon 3:1.
V H-skupine sa zrodilo jasné víťazstvo Ajaxu Amsterdam vo Valencii 3:0 a OSC Lille doma prehralo s londýnskou Chelsea 1:2.

2. kolo skupinovej fázy LM 2019/2020:
E-skupina:
KRC Genk - SSC Neapol 0:0
Rozhodoval: Kovács (Rum.)
/P. Hrošovský (Gent) odohral celý zápas/

FC Liverpool - RB Salzburg 4:3 (3:1)
Góly: 36. a 69. Salah, 9. Mane, 25. Robertson - 39. Hwang, 56. Minamino, 61. Haland, rozhodoval: Ekberg (Švéd.)

F-skupina:
Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Góly: 35. a 89. Hakimi, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

FC Barcelona - Inter Miláno 1:2 (0:1)
Góly: 58. a 85. Suarez - 3. Martinez, rozhodoval: Skomina (Slov.)
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

G-skupina:
RB Lipsko - Olympique Lyon 0:2 (0:1)
Góly: 11. Depay, 65. Terrier, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 3:1 (1:0)
Gól: 22. Dziuba, 70. Dias (vlastný), 78. Azmoun - 85. De Tomas, rozhodoval: Grande (Šp.)
/R. Mak (Zenit) na lavičke náhradníkov/

H-skupina:
OSC Lille - Chelsea Londýn 1:2 (1:1)
Góly: 33. Osimhen - 22. Abraham, 78. Willian, rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

FC Valencia - Ajax Amsterdam 0:3 (0:2)
Góly: 8. Ziyech, 34. Promes, 67. van den Beek, rozhodoval: Orsato (Tal.)

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 16:50