TASR/Martin Baumann

Dôležitý súboj nemal víťaza. Slováci remizovali s Walesom, po vylúčení Gyömbéra sme dohrávali desiati

10.10.2019, 20:40
Slovenskí futbalisti bojovali v Trnave o dôležité kvalifikačné body s Walesom.

Slovenskí futbaloví reprezentanti remizovali vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase EURO 2020 s Walesom v Trnave 1:1.

Zverenci trénera Pavla Hapala sa najbližšie predstavia v nedeľu na Tehelnom poli v príprave proti Paraguaju, kvalifikačnú E-skupinu dohrajú v novembrovom termíne v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom.

Skóre na ŠAM otvoril v 25. minúte hlavou útočník Walesu Kieffer Moore, v 53. minúte vyrovnal strelou z voleja Juraj Kucka.

Slováci sú po šiestich odohraných dueloch v tabuľke na druhom mieste s 10 bodmi za vedúcim Chorvátskom, ktoré zdolalo doma Maďarsko a má pred Slovenskom trojbodový náskok.

Wales má sedem bodov a päť odohraných zápasov, so Slovenskom bude mať v prípade rovnosti bodov lepšiu bilanciu, keďže ho v marci v Cardiffe zdolal 1:0.

7. kolo kvalifikácie EURO 2020, E-skupina:

Slovensko - Wales 1:1(0:1)

Góly: 53. Kucka - 25. Moore, ŽK: Gyömbér - Bale, Ampadu, J. Williams, James, ČK: 88. Gyömbér (SR) po 2. ŽK, rozhodovali: Del Cerro Grande - Yuste, Alonso (všetci Šp.), 18 071 divákov.

SR: Dúbravka - Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka - Rusnák, Hamšík, Mak (79. Haraslín) - Boženík (86. Šafranko)
Wales: Hennessey - Roberts, Rodon, Lockyer, Davies - Allen, Ampadu (58. Morrell) - Bale, J. Williams (66. Wilson), James - Moore

tabuľka:
1. Chorvátsko      6 4 1 1 13:5 13
2. SLOVENSKO  6 3 1 2 10:8 10
3. Maďarsko        6 3 0 3 7:9     9
4. Wales              5 2 1 2 5:5     7
5. Azerbajdžan    5 0 1 4 5:13   1

Hostia začali odvážne, nepripustili žiadny tlak Slovákov a boli aktívni smerom dopredu. Postupne sa však domáci dostávali do hry a otvoriť skóre mohol v 11. minúte Mak.

Boženík získal dobrým napádaním loptu, Hamšík prihral Makovi, ktorý si chcel ešte vylepšiť pozíciu, ale jeho strelu obrana zblokovala. "Draci" boli stále nebezpeční, v 24. minúte sa po centri z pravej strany dostal hlavou do zakončenia Bale a lopta trafila brvno Dúbravkovej brány.

Hostí to ale dlho mrzieť nemuselo, pretože otvorili skóre už o minútu. James odcentroval na ľavej strane cez Pekaríka a vysoký Moore z druhej vlny úplne osamotený hlavou zakončil presne k tyčke.

Slováci sa snažili vyrovnať a v 36. minúte predviedli peknú postupnú akciu, keď sa lopta cez Lobotku a Hamšíka opäť dostala k Makovi, ten však vystrelil iba do náručia brankára Hennesseyho.

O pár okamihov to skúsil Kucka, no pomerne nepresne. Ten istý hráč sa dostal do šance aj v nadstavenom čase, ale opäť minul.

Druhý polčas sa začal bez zmien v zostavách, opäť s aktivitou na kopačkách Walesu. V 52. minúte jeho hráči dostali loptu do siete druhýkrát, ale pískal sa faul na Dúbravku.

A tak udrelo na druhej strane, keď Lobotka založil akciu cez Pekaríka, jeho center obrana odvrátila, ale iba ku Kuckovi, ktorý umiestnenou strelou ľavačkou z prvej vyrovnal. V 57. minúte sa do zakončenia vo vnútri šestnástky dostal Mak, ale obrana ho zblokovala.

V týchto fázach "sokoli" jasne dominovali, v 63. minúte vypálil nebezpečne Rusnák a Hennessey sa poriadne zapotil, aby jeho pokus vyrazil. Vzápätí nebezpečne vystrelil opäť Kucka, no nepresne. Hral sa zaujímavý futbal stále vo vysokom tempe, v 68. minúte mohol zmraziť domácich Moore, ale jeho pokus pätičkou po strieľanom centri Dúbravka reflexívne vyrazil na roh.

V 78. minúte po centri z priameho kopu nebezpečne hlavičkoval Rodon, ale Gyömbér v poslednej chvíli hlavou odvrátil nad. V 88. minúte dostal po faule Gyömbér po druhej žltej karte aj červenú a hneď z následnej štandardky to mohol využiť Rodon, ale nožničkami minul. A tak si v Trnave obaja súperi body podelili.

01 - Modified: 2023-10-29 13:56:21 - Feat.: - Title: Z kvalifikácie sa prebil až k turnajovému triumfu. Náš tenista ovládol podujatie v talianskom Ortisei 02 - Modified: 2023-06-17 21:45:43 - Feat.: - Title: Slováci zvládli dôležitý kvalifikačný zápas na Islande, po kurióznom góle vybojovali víťazstvo 03 - Modified: 2022-09-27 12:50:52 - Feat.: - Title: Slovenskí futbalisti spadli do suterénu. Lepší od nás sú aj Luxemburčania či Faerské ostrovy 04 - Modified: 2022-06-01 22:00:00 - Feat.: - Title: Náš brankár pre HN pred kľúčovým zápasom: Verím, že v hlavách to zvládneme 05 - Modified: 2021-08-26 19:42:58 - Feat.: - Title: Úspešný vstup do kvalifikácie. Slovenskí hokejisti zdolali Rakúsko
20. apríl 2024 03:50