Šprint žien v Östersunde vyhrala Wiererová. Slovenka Fialková skončila na 27. mieste

01.12.2019, 16:40
Na druhej priečke skončila Nórka Marte Olsbu Röiselandová.

Talianka Dorothea Wiererová triumfovala v úvodnom šprinte žien Svetového pohára v biatlone a pripísala si na konto ôsmu výhru v individuálnych súťažiach v kariére. Víťazka celkového poradia SP z uplynulej sezóny zvládla trať v Östersunde za 19:48,5 minúty s jednou chybou v stojke.

Na druhej priečke skončila Nórka Marte Olsbu Röiselandová s dvomi chybami a mankom necelých deväť sekúnd, tretia finišovala "čistá" Markéta Davidová z Česka (+11,9 s). Z kvarteta Sloveniek skončila najlepšie Ivona Fialková na 27. mieste.

Wiererová vyštartovala na 7,5 km dlhú trať ako ôsma v poradí, úvodnú ležku zvládla bezchybne, na stojke síce minula jeden terč a musela ísť na trestný okruh, no vďaka výbornému behu aj tak prišla do cieľa s najlepším časom. Ešte lepšie na tom bola bežecky Nórka Röiselandová, na druhej položke však minula dva terče a finišovala s mankom 8,6 s na priebežnú líderku.

Na tretiu priečku odsunula bezchybnú Nemku Franzisku Preussovú, ktorá štartovala s číslom 16 tesne pred ňou. Pódiové poradie dlho nikto nedokázal ohroziť, podarilo sa to až Davidovej so štartovým číslom 47. Tá odstrieľala obe položky bez chyby, z druhej vyrazila na záverečný úsek s mankom 3,7 s na Wiererovú, no nabrala ďalších osem sekúnd a tak sa zaradila až za Röiselandovú.

Zo Sloveniek išla na trať ako prvá Ivona Fialková s číslom 12. Ležku zvládla bez chyby a mala manko 21,6 s na líderku. Po stojke však musela zamieriť na dve trestné kolá, keď nevybielila druhý a piaty terč a do cieľa prišla s mankom 1:12,9 min na Wiererovú.

Jej sestra Paulína odštartovala osemnásta, prvú chybu urobila na druhom terči v ležke, v stojke obišla rovnako ako Ivona a s tromi chybami dobehla do cieľa so stratou 1:41,0 min na 44. mieste. Terézia Poliaková minula tri terče na prvej položke, na druhej ďalšie dva a finišovala so stratou vyše 4:24,3 minúty. V celkovom poradí jej patrila až stá priečka.

Ako posledná zo Sloveniek vyštartovala Veronika Machyniaková s číslom 86, pre ktorú to bol debut vo Svetovom pohári. Na oboch položkách minula jeden terč a v cieli ju klasifikovali na 90. mieste s mankom 3:37,5 min.

Šprint žien na 7,5 km:
1. Dorothea Wiererová (Tal.) 19:48,5 min (1 tr. okruh), 2. Marte Olsbu Röiselandová (Nór.) +8,6 s (2), 3. Markéta Davidová (ČR) +11,9 (0), 4. Franziska Preussová (Nem.) +19,2 (0), 5. Linn Perssonová (Švéd.) +21,6 (1), 6. Denise Hermannová (Nem.) +22,1 (1), 7. Katharina Innerhoferová (Rak.) +37,3 (1), 8. Lena Häckiová (Švaj.) +39,6 (2), 9. Celia Aymonierová (Fr.) +40,0 (1), 10. Vita Semerenková (Ukr.) +41,1 (1), ... 27. Ivona FIALKOVÁ +1:12,9 (2), 44. Paulína FIALKOVÁ +1:41,0 (3), 90. Veronika MACHYNIAKOVÁ +3:37,5 (2), 100. Terézia POLIAKOVÁ (všetky SR) +4:24,3 (5)

celkové poradie SP (po 1 z 24 pretekov):
1. Wiererová 60 b, 2. Röiselandová 54, 3. Davidová 48, 4. Preussová 43, 5. Perssonová 40, 6. Herrmannová 38, ... 27. I. FIALKOVÁ 14

poradie šprintu (1 z 9):

01 - Modified: 2024-02-25 14:13:11 - Feat.: - Title: Slovenská biatlonistka Kapustová získala na juniorských majstrovstvách striebro: "Postrážila som si streľbu" 02 - Modified: 2024-02-11 15:17:54 - Feat.: - Title: Francúzska biatlonistka Simonová má po troch štartoch tretie zlato: "Je to ako sen" 03 - Modified: 2024-01-26 09:30:00 - Feat.: - Title: Legenda sa vracia. Nasťa Kuzminová už dnes nastúpi na majstrovstvách Európy, môže sa postarať o biatlonový zázrak 04 - Modified: 2024-01-24 15:26:45 - Feat.: - Title: Prvý medailový zásah. Mladá Slovenka získala bronz na biatlonovom šampionáte 05 - Modified: 2023-10-10 10:11:01 - Feat.: - Title: Šampiónka je späť. Kuzminová ohlásila návrat, bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí
16. apríl 2024 12:24