TASR/Hannah Foslien

Halák s 25 zákrokmi pomohol Bostonu k triumfu

17.02.2020, 06:35
Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Bruins 22:34 minúty, bol druhý najvyťaženejší hráč "medveďov" a mal dva plusové body.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v stretnutí NHL na ľade New Yorku Rangers 3:1. V bránke hostí sa predstavil Jaroslav Halák a predviedol 25 zákrokov.

Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Bruins 22:34 minúty, bol druhý najvyťaženejší hráč "medveďov" a mal dva plusové body. Boston uspel po tretí raz za sebou a zvíťazil deviatykrát z uplynulých desiatich duelov.

Hráči Dallasu podľahli domácej Ottawe 3:4 po predĺžení. V drese Stars opäť chýbal obranca Andrej Sekera, ktorý figuroval v pozícii zdravého náhradníka.

Ani 55 striel na bránku nestačilo Columbusu v New Jersey, keď prehral 3:4 po nájazdoch. Hrdinom domácich bol brankár Mackenzie Blackwood, ktorý si s 52 zákrokmi utvoril kariérne maximum. V nájazdoch navyše "vynuloval" šesť exekútorov Blue Jackets.

V drese Edmontonu hviezdil Leon Draisaitl. Nemecký útočník sa podieľal gólom a asistenciou na víťazstve v Caroline 4:3 po predĺžení.

V uplynulých piatich zápasoch dosiahol dvanásť bodov a je suverénnym lídrom kanadského bodovania. Na konte má 95 bodov (34+61), druhý David Pastrňák z Bostonu zaostáva o 13 bodov.

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
20. apríl 2024 06:12