Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2020, 21:40

Hrašnová si predĺži kariéru. Zabojuje o účasť na preloženej olympiáde v Tokiu

Hrašnová sa pôvodne chcela rozlúčiť s kariérou tento rok.

Hrašnová si predĺži kariéru. Zabojuje o účasť na preloženej olympiáde v Tokiu
Zdroj: TASR

Slovenská atlétka Martina Hrašnová si predĺži kariéru a zabojuje o účasť na preloženej olympiáde v Tokiu, ktorá sa uskutoční od 23. júla do 8. augusta 2021. Uviedla to v nedeľňajšom spravodajstve RTVS.

Hrašnová sa pôvodne chcela rozlúčiť s kariérou tento rok na svojich štvrtých OH v Tokiu. "Dali sme do toho všetko, mnoho energie, naozaj sme toho veľa obetovali. Nie som schopná povedať, či to moje telo v takomto tempe vydrží ešte dlho, ale snáď to zvládnem ešte ten rok," uviedla.

Deviata z vlaňajších majstrovstiev sveta v Dauhe chce vyťažiť čo najviac z doterajšej prípravy a preniesť si formu do budúcoročnej sezóny.

"Prípravu od poslednej olympiády sme rozdelili do štyroch rokov a tento mal byť ten vrchol. To, čo sme tento rok odrobili, nechcem zahodiť a pokúsim sa z toho vyťažiť čo najviac budem schopná," uviedla.

Momentálne sa pripravuje v improvizovaných podmienkach. "Silovú prípravu robíme u trénera v pivnici. Nie je to ideálne, ale nejaký čas som schopná to vydržať. V blízkosti domu sme postavili kvalitný vrhačský sektor, takže pokiaľ to bude možné, trénujem ďalej," dodala pre RTVS.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.