Tuukka RaskTASR/AP

Slávny brankár sa v NHL pomýlil, myslel si, že prehrávajú. Musel som niečo povedať Halákovi, žartoval

11.02.2021, 10:30
Fínskeho brankára Tuukku Raska z omylu vyviedli až jeho gestikulujúci spoluhráči.

Brankár Bostonu Bruins Tuukka Rask opustil bránku minútu pred koncom stredajšieho stretnutia hokejovej NHL s New Yorkom Rangers za stavu 2:2. Fín si totiž myslel, že jeho mužstvo prehráva a vybral sa na striedačku.

Z omylu ho vyviedli až jeho gestikulujúci spoluhráči. Jeho omyl sa napokon zaobišiel bez následkov, keď Bruins zvíťazili 3:2 po predĺžení.

"Len som musel niečo rýchlo povedať Jarovi Halákovi. Sme predsa súčasťou zábavného priemyslu a to sa snažíme fanúšikom poskytnúť. Som presvedčený, že najskôr boli šokovaní, no neskôr sa veľmi dobre zasmiali," žartoval Rask, no vzápätí priznal farbu: "Seriózne som si myslel, že prehrávame 1:2."

Krušné chvíle prežívala aj striedačka Bruins na čele s trénerom Bruceom Cassidym: "Myslel som si, že rozhodcovia signalizovali vylúčenie, no napadla mi aj možnosť, že si neuvedomil stav stretnutia. Hneď som ju však zavrhol, na výsledkovú tabuľu má predsa dobrý výhľad."

"Pozeral som sa na trénera a čudoval sa, prečo mi stále nedal signál. Do konca zápasu zostávalo 90 sekúnd, a keď sme získali puk rozhodol som sa vyraziť. Až na polceste mi McAvoy povedal, že je stav vyrovnaný," priblížil Rask.

Domáci napokon kurióznu situáciu zvládli. Rask si v zápase pripísal 33 zásahov a Brad Marchand už po 36 sekundách predĺženia rozhodol o ich víťazstve 3:2.

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 04 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 05 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL
24. apríl 2024 08:13