USA TODAY Sports

Studenič strelil premiérový gól v NHL, Chára vynechal prvý zápas v sezóne

19.04.2021, 07:43
Marián Studenič skóroval vo svojom štvrtom zápase v profilige.

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič zaznamenal premiérový gól v zámorskej NHL.

Dvadsaťdvaročný krídelník znížil v 42. minúte zápasu svojho New Jersey s New Yorkom Rangers na 2:3, no Devils nakoniec prehrali 3:5.

Studenič skóroval vo svojom štvrtom zápase v profilige a zároveň to bol aj jeho prvý bod v súťaži. Okrem neho si do štatistík pripísal aj jednu "plusku", štyri trestné minúty a tri strely na bránku. Na ľade strávil dokopy 12:18 minúty.

New Jersey prehralo šiesty duel v sérii a desiaty z posledných jedenástich.

Z víťazstva sa tešil Tomáš Jurčo, ktorého Vegas vyhralo na ľade Anaheimu 5:2 a pripísalo si už šiesty triumf po sebe.

Dvadsaťosemročný krídelník odohral vo štvrtom útoku 7:58 minúty a zaznamenal jeden plusový bod, strelu na bránku, jeden bodyček a dve zblokované strely.

Hráči Bostonu zvíťazili v domácom stretnutí nad Washingtonom 6:3. Proti svojmu bývalému klubu nenastúpil Zdeno Chára, obranca Capitals nehral pre bolesti pravého členka po tom, ako zblokoval dve strely v predchádzajúcom zápase.

Štyridsaťštyriročného Slováka, ktorý vynechal prvý duel v tejto sezóne, nahradil v zostave Trevor van Riemdsyk.

V bránke ani na striedačke Bruins nebol slovenský brankár Jaroslav Halák, ten by sa mal v pondelok vrátiť do tréningového procesu po dvoch týždňoch na COVID-19 protokole. Pozitívny test na koronavírus mal 5. apríla.

01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
19. apríl 2024 01:36