V San Diegu dve Slovenky vo finále štvorhry

05.08.2002, 00:00

Dvojnásobné zastúpenie mal slovenský tenis vo včerajšom finálovom stretnutí štvorhry (stretnutie sa hralo neskoro večer) na turnaji WTA Tour Acura Classic v kalifornskom San Diegu (750 000 USD). V súboji o prvenstvo proti sebe nastúpili Daniela Hantuchová a Janette Husárová. Hantuchová spolu s Japonkou Ai Sugijamovou zvíťazili v semifinále nad argentínsko-uzbeckou dvojicou Paola Suarezová, Iroda Tuľaganovová 6:4, 6:3 a Husárová s Jelenou Dementievovou z Ruska vyradili druhý nasadený zimbabwiansko-ruský pár Cara Blacková, Jelena Lichovcevová 6:3, 6:4. V semifinále dvojhry rozdrvila najvyššie nasadená dvojnásobná víťazka turnaja Williamsová svoju krajanku Lindsay Davenportovú 6:2, 6:1. Davenportová pokračovala v úspešnom ťažení po návrate na tenisové kurty po operácii kolena, keď v druhom turnaji za sebou postúpila až do semifinále. Venus sobotňajším víťazstvom vyrovnala bilanciu vzájomných zápasov s Lindsay na 10:10. Juhoslovanka Jelena Dokičová rozhodla o svojej finálovej účasti v dramatickom boji s Ruskou Annou Kurnikovovou po troch setoch 6:7 (6), 7:6 (2), 6:0. Ruská tenisová kráska podporovaná priazňou hľadiska predvádzala napriek bandážovanému ľavému stehnu výbornú hru, ktorá jej v druhom sete priniesla pri podaní súperky dva mečbaly. Tie však nevyužila a prehrala druhé dejstvo v skrátenej hre. V treťom sete už Kurnikovová odišla fyzicky a dostala od súperky za 21 minút nepopulárneho "kanára". "Myslím si, že som psychicky odolná," povedala po náročnom stretnutí Dokičová. "Tajbrejky a tretie sety hrám obyčajne dobre, rovnako ako kľúčové výmeny v zápase," dodala turnajová šestka. Kurnikovová hrala sa po stretnutí sa sťažovala na únavu. "Jelena výborne podávala, takže pri tých dvoch mečbaloch som nemala šancu ukončiť zápas."
Semifinále: V. Williamsová (1-USA) -- Davenportová (3-USA) 6:2, 6:1, Dokičová (6-Juh.) -- Kurnikovová (Rus.) 6:7 (6), 7:6 (2), 6:0, štvorhra -- semifinále: HANTUCHOVÁ, Sugijamová (3-SR/Jap.) -- Suarezová, Tuľaganovová (Arg./Uzb.) 6:4, 6:3, Dementievová, HUSÁROVÁ (4-Rus./SR) -- Blacková, Lichovcevová (2-Zimb./Rus.) 6:3, 6:4.

20. apríl 2024 08:18