Ďalšie cenné body pre Zuzulovú

16.12.2003, 23:00

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Zuzulová obsadila v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára žien v talianskom stredisku Madonna di Campiglio dvanástu priečku. Devätnásťročná Slovenka si do priebežného poradia SP pripísala ďalších 22 bodov. Spolu s úvodnými pretekmi v americkom Park City, kde skončila štrnásta, ich má Zuzulová na konte už 40 a priebežne jej v hodnotení slalomu patrí 12. pozícia. "Za dnešné preteky môžem Veroniku iba pochváliť, s dvanástym miestom môžeme byť spokojní. Škoda len, že v prvom kole približne desať bránok pred koncom narazila na jamu v trati, ktorá ju zdržala. Na prvom medzičase bola strata iba polsekundová. Druhé kolo bolo v poriadku," reagoval spokojný tréner a otec Timotej Zuzula. Pre juniorskú majsterku sveta v slalome z roku 2002 je 12. miesto z Madonny tretím najlepším umiestnením na svahoch SP v kariére. Vo švédskom Are bola v roku 2002 desiata, v talianskom Sestriere v roku 2001 jedenásta. "Teší ma tiež, že Verona potvrdila dobré umiestnenie z Park City. Keďže mala dosť vysoké štartové číslo, tvrdý podklad v Madonne jej vyhovoval. Po mužoch bývajú trate zväčša kvalitne pripravené. Umiestnenie je aj vyústením dobrej minulotýždňovej prípravy v Rakúsku, škoda len, že sme nemohli absolvovať preteky vo Vrátnej," dodal Zuzula. Najlepšia Slovenka včera zdolala aj svoju českú rivalku Šárku Záhrobskú, ktorá skončila štrnásta. Víťazkou prvého z dvojice ženských slalomov v Madonne, ktoré sa jazdia za neuskutočnené podujatia vo Vrátnej a Špindlerovom Mlyne, sa stala suverénnym spôsobom Švédka Anja Pärsonová. Po 1. kole bola rodáčka z Tärnaby ešte druhá, v druhom však druhým najrýchlejším časom odsunula na 2. miesto Francúzku Laure Pequegnotovú (+0,81) a na tretie Rakúšanku Nicole Hospovú (+1,10).
Slalom žien: 1. Pärsonová (Švéd.) 1:40,68 min. (51,04 + 49,64), 2. Pequegnotová (Fr.) +0,81, 3. Hospová (Rak.) +1,10,...12. ZUZULOVÁ (SR) +1,72 (52,64 + 49,76)

18. apríl 2024 16:13