StoryEditor

Zedník bude hrať za Slovensko

03.11.2010, 23:00

Richard Zedník bude hrať za Slovensko na prvom prípravnom turnaji pred majstrovstvami sveta u nás. Do nominácie na Nemecký pohár si ho vybral tréner Glen Hanlon. Rodák z Banskej Bystrice hral v reprezentácii naposledy na olympijských hrách vo Vancouveri. "Som rád, že dostanem možnosť hrať v tíme Glena Hanlona," povedal pre HN Zedník.

Náš útočník je momentálne bez klubu, v tejto sezóne odohral dva zápasy v našej extralige za banskú Bystricu. "Nemecký pohár je pre mňa možnosť, ako si opäť zahrať niekoľko zápasov. Veľmi to vítam, aspoň sa rozohrám, navyše na medzinárodnej úrovni. Tak som sa aj dohodol s trénerom Hanlonom, a ten je rád, že pomôžem mužstvu," doplnil bývalý útočník zámorskej NHL, kde hral v štyroch kluboch. Práve táto súťaž je jeho prioritou pri hľadaní nového kontraktu. "Chcel by som sa vrátiť do Ameriky. Ak to nevyjde, tak potom by som to chcel skúsiť v Kontinentálnej hokejovej lige. Zatiaľ neviem povedať nič viac. Čakám na to, ako sa to vyvinie a aké budú ponuky. Podľa toho sa rozhodnem," tvrdí Zedník. Ten hral v ruskej prestížnej súťaži minulú sezónu v tíme Lokomotivu Jaroslavľ. Pred touto sezónou s ním však Rusi nepredĺžili kontrakt, a tak sa vrátil na Slovensko. "Môžem potvrdiť, že si Rišo hľadá tím v NHL, prípadne v Rusku, konkrétne sa však nevyjadrím," povedal jeho spoluhráč z reprezentácie Richard Lintner, ktorý mu pomáha s vybavovaním nového kontraktu.

Zedník odohral celkovo za slovenskú reprezentáciu 45 zápasov, v ktorých strelil desať gólov. Vo svojej zbierke má aj bronz zo svetového šampionátu spred siedmich rokov vo fínskych Helsinkách. Na Nemeckom pohári čakajú Zedníka a spol. traja súperi -- Nemecko, Švajčiarsko a Kanada.

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
29. november 2022 05:09