Agassi už Hewitta z trónu nezosadí

14.11.2002, 23:00
TASRTASRHNHN

Americký tenista Andre Agassi prehral vo svojom druhom vystúpení v zlatej skupine na prestížnom Turnaji majstrov v čínskom Šanghaji (dotácia 3,7 milióna dolárov) so Španielom Juanom Carlosom Ferrerom v troch setoch 5:7, 6:2 a 6:7 (6), čo značí, že Austrálčan Lleyton Hewitt ukončí rok podobne ako vlani na pozícii mužskej svetovej jednotky. Agassi, ktorý v prvom dueli podľahol Čechovi Jířimu Novákovi, po dvoch prehrách stratil všetky šance prebojovať sa do semifinále turnaja a zosadiť Hewitta z prvého miesta v rebríčku. V rozhodujúcom treťom sete odvrátil druhý nasadený hráč za stavu 5:6 prvý mečbal Ferrera a za stavu 3:6 v tajbrejku ďalšie tri, Španiel však napokon doviedol stretnutie do víťazného konca, keď profitoval z Agassiho siedmej dvojchyby. Nasadená "šestka" Švajčiar Roger zdolal Čecha Jiřího Nováka v troch setoch 6:0, 4:6, 6:2 a po dvoch víťazstvách má už istý postup do semifinále. Rodák z Bazileja v prvom sete jasne dominoval, keď svojho súpera predstihol vo všetkých herných činnostiach a uštedril mu nepopulárneho "kanára". V druhom sete sa však dopustil viacerých zbytočných chýb a o víťazovi musel rozhodnúť tretí set. V ňom mal najmä zásluhou vynikajúcej hry na sieti opäť navrch 21-ročný švajčiarsky tenista, ktorý je na čele zlatej skupiny. V poslednom včerajšom stretnutí zvíťazil Lleyton Hewitt vo svojom treťom vystúpení v červenej skupine nad Rusom Maratom Safinom v troch setoch 6:4, 2:6 a 6:4.
VÝSLEDKY
Zlatá skupina: Federer (6-Švajč.) -- Novák (7-ČR) 6:0, 4:6, 6:2, Ferrero (4-Šp.) -- Agassi (2-USA) 7:5, 2:6, 7:6 (6), poradie v skupine: 1. Federer 4 body (4:1), 2. Novák 2 (3:2), 3. Ferrero 2 (2:3), 4. Agassi 0 (1:4) u červená skupina: Hewitt (1-Austr.) -- Safin (3-Rus.) 6:4, 2:6, 6:4, poradie v skupine: 1. Moya 4 (4:0), 2. Hewitt 4 (4:4), 3. Costa 2 (3:3), 4. Safin 0 (2:6)

20. apríl 2024 08:58