Krátko zo športu

15.07.2002, 00:00

ATLETIKA. Slovenská reprezentantka Miriam Hrdličková sa časom 58,67 na 400 m prekážok umiestila na treťom mieste na medzinárodnom atletickom mítingu IAAF v Szombathely. Prvá bola Jana Pittmanová z Austrálie s časom 55,02. (TASR)

BASKETBAL. Slovenské basketbalové juniorky zvíťazili po sobotňajšej prehre s Ruskom 62:81 (26:46) včera vo svojom treťom vystúpení na 20. ME v Slovinsku nad reprezentáciou Fínska 89:76 a majú na dosah postup do štvrťfinále. Vo štvrtom stretnutí nastúpia zverenky trénera Vladimíra Karnaya v utorok proti Francúzsku. (TASR)

CYKLISTIKA. Výsledky Tour de France, 7. etapa z Bagnoles-de-l´Orne do Avranches (176 km): 1. McGee (Austr.) 4:10:56, 2. Kirsipuu (Est.), 3. Horillo (Šp.),... 7. Svorada (ČR), všetci rovnaký čas ako víťaz. (TASR)

FUTBAL. Úspešný francúzsky tréner Bruno Etsu, ktorý priviedol na futbalových MS 2002 reprezentáciu Senegalu do štvrťfinále, podpísal 10-mesačnú zmluvu s klubom zo Spojených arabských emirátov Al Ain. (TASR)

MOTORIZMUS. Talian Valentino Rossi na Honde sa stal víťazom na ôsmom podujatí MS cestných motocyklov -- Veľkej cene Veľkej Británie. Dvadsaťtriročný fenomenálny jazdec triumfoval aj napriek tomu, že v piatok počas voľného tréningu havaroval a s otrasom mozgu a narazeným bokom bol prevezený do nemocnice. (SITA) u Tragická nehoda sa stala v sobotu počas pretekov seriálu majstrovstiev Českej republiky automobilov na Rallye Agropa, keď pri ťažkej havárii automobilu Subaru Impreza Petra Berdycha zomrel 38-ročný spolujazdec Martin Huml. (TASR)

TENIS. Turnaj ATP Tour v Gstaade (dotácia 600 000 USD), finále: Corretja (8-Šp.) -- Gaudio (7-Arg.) 6:3, 7:6 (3). (SITA) u Turnaj ATP Tour v Bastade (380 000 USD), finále: Moya (3-Šp.) -- El Aynaoui (2-Maroko) 6:3, 2:6, 7:5. (SITA) u Turnaj WTA Tour v Palerme (110 000 USD), semifinále: Zvonarevová (5-Rus.) -- Suarezová (1-Arg.) 7:5, Suarezová vzdala, Diazová-Olivová (6-Arg.) -- NAGYOVÁ (2-SR) 6:2, 6:3, Diazová-Olivová -- Zvonarevová 6:7 (6), 6:1, 6:3. (TASR)

VESLOVANIE. Slovenský reprezentant Ľuboš Podstupka na pretekoch Svetového pohára vo švajčiarskom Luzerne v skife ľahkých váh zvíťazil v nedeľňajšom B-finále s časom 7:06,73 min. a celkovo obsadil siedmu priečku. (TASR)

19. apríl 2024 13:48