Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2012, 00:00

Výsledky Slovákov

Peter Sagan (cyklistika)
Našej nádeji nevyšla taktika, v ktorej sa držal favorizovaných Britov a Nemcov. Tí totiž nezachytili a neskôr nedostihli únik asi tridsiatky cyklistov. Sagan tak medzi najlepšími chýbal a obsadil 34. miesto.

Daniela Hantuchová (tenis)
Ako jediná zo Slovákov si zahrá na olympijskom turnaji v druhom kole, keď vyradila Číňanku Na Li 2:0 na sety. Dominika Cibulková vypadla s Bulharkou Pironkovou, Lukáš Lacko nestačil na Philippa Petzchnera.

Samuel Piasecký (gymnastika)
V kvalifikácii sa predstavil vo dvoch náradiach. Lepšie ako hrazda mu vyšli bradlá, kde bojoval o postup do osemčlenného finále. Nakoniec mu naň chýbalo sedem tisícin bodu, skončil na 11. mieste a pre finále je druhým náhradníkom. Jeho kolegyňa Mária Homolová včera nepostúpila do finále viacboja.

Denisa Smolenová (plávanie)
Na trati 100 metrov motýlik neprekonala svoj osobný rekord a postup do šestnásťčlenného finále bol značne nad jej sily. Časom 59,48 s napokon obsadila 28. miesto.

Daniela Pešková (streľba)
Z tria našich strelcov v sobotnom programe sa ani jeden nedostal do finále. Najlepšie obstála Daniela Pešková (14. miesto) vo vzduchovej puške. Vo vzduchovej puške skončil Juraj Tužinský na 15. pozícii a Pavol Kopp ešte o šesť miest horšie.

Monika Fašungová (bedminton)
V úvodnom súboji turnaja podľa predpokladov nestačila na trinástu hráčku sveta a favoritku zo Singapuru Juan Gu, s ktorou prehrala 0:2 na sety. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.