Slováci zdolali Rakúsko a sú blízko k záchrane

03.01.2010, 16:07
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zdolali v sobotňajšom zápase skupiny o záchranu na MS v Kanade rakúskych reprezentantov 3:2 a sú blízko k udržaniu sa v elitnej kategórii.

Zverenci trénera Štefana Mikeša v úvodnom dejstve dominovali a dostali sa do vedenia 2:0. V druhej tretine však Rakúšania pridali na obrátkach a dokázali vyrovnať, o výhre Slovenska tak rozhodol až gól Andreja Šťastného zo 41. minúty.

Slovákom tak na definitívu záchrany stačí, aby v nedeľňajšom zápase nevyhrali Lotyši v riadnom hracom čase nad Českom. V opačnom prípade rozhodne o ich osude až záverečný pondelkový duel s Českom.

Hokejisti USA a prekvapujúco aj Švajčiarska si na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov vybojovali v kanadskom Saskatoone semifinálovú účasť. USA vo štvrťfinále zdolali hladko Fínsko 6:2 a v semifinále si v stredu o 03.00 zahrajú proti ďalšiemu tímu zo severu Európy Švédsku. Druhé štvrťfinále prinieslo prekvapenie na úkor favorizovaných Rusov, ktorí prehrali po predĺžení zo Švajčiarskom, ktorých v druhom semifinále čaká domáca Kanada už v nedeľu o 19.00 h.

01 - Modified: 2022-11-30 10:14:56 - Feat.: - Title: Hokej pod holým nebom? Realita aj na Slovensku. V januári môžeš zažiť nečakané podujatie 02 - Modified: 2022-11-30 06:22:51 - Feat.: - Title: Fehérváry strelil prvý gól v sezóne, trojica Slovákov nebodovala 03 - Modified: 2022-11-29 21:57:33 - Feat.: - Title: Pentagón: Jadrový arzenál Číny sa do roku 2035 strojnásobí 04 - Modified: 2022-11-29 21:15:32 - Feat.: - Title: USA poskytnú 53 miliónov dolárov na podporu elektrizačnej sústavy na Ukrajine 05 - Modified: 2022-11-29 20:59:04 - Feat.: - Title: Irán sa futbalovým reprezentantom vyhráža mučením príbuzných
30. november 2022 11:17