Česť hostí zachraňovala len pražská Sparta

05.12.2001, 23:00
SITASITATASRTASR

Futbalová Liga majstrov pokračovala v utorok štyrmi stretnutiami druhej fázy v skupinách C a D. Sparta Praha po domácej prehre s Realom Madrid prekvapujúco zvíťazila na pôde FC Porto 1:0 gólom Sionka po centri slovenského reprezentanta Vladimíra Labanta, ktorý odohral celé stretnutie rovnako ako Rastislav Michalík. Aj tréner Sparty Jaroslav Hřebík však priznal, že jeho zverencom pomohla k zisku troch bodov aj značná dávka šťastia. "Nezaslúžili sme si vyhrať. Hra bola horšia než konečný výsledok. Domáci od začiatku útočili a našou jedinou šancou boli protiútoky. Našťastie jeden z nich vyšiel," tvrdil po zápase Hřebík. Porto malo v zápase viacero dobrých šancí, hlavičky Claytona a Penu však netrafili bránku a Deco mieril priamo z rohového kopu iba do žrde sparťanskej bránky. V čase tlaku Porta v druhom polčase si na dlhý center Labanta nabehol za obranu domácich Sionko a hlavou po chybe brankára rozhodol o zisku troch bodov pre Spartu. Domáci kormidelník Octavio Machado iba smutne konštatoval: "Neboli sme schopní streliť gól." V mužstve českého šampióna sa v dobrej forme predviedol brankár Petr Čech, ktorému však dvakrát pomohla aj žrď. Svoje druhé víťazstvo zaknihoval španielsky veľkoklub Real Madrid, ktorý si poradil s nebezpečným Panathinaikosom Atény 3:0 a so šiestimi bodmi sa pevne usadil na čele C-skupiny. "Hostia mali jednu alebo dve dobré šance na začiatku druhého polčasu, to však bolo všetko. My sme hrali rovnako dobre v útoku i v obrane," povedal tréner Realu Vicente del Bosque.
Prvé víťazstvo v D-skupine zaknihoval londýnsky Arsenal, ktorý si na vlastnom štadióne Highbury poradil s talianskym Juventusom Turín 3:1. Tréner domácich Arséne Wenger chválil najmä autora druhého gólu Henryho: "Thierry je skvelý, má všetko, čo od futbalistu žiadate," rozplýval sa nad jeho výkonom. "Dnes sme však ukázali kolektívnu silu, bolo to jednoducho víťazstvo kompaktného tímu." Bayer Leverkusen si napravil reputáciu po vysokej prehre s Juventusom Turín presvedčivým víťazstvom nad galícijským tímom Deportivo La Coruňa 3:0. "Deportivo má kvalitný káder, ale my sme mali priebeh stretnutia pod kontrolou od úvodných minút. Mohli sme zvíťaziť aj vyšším rozdielom, no okrem troch gólov v sieti súpera sme zahodili niekoľko výborných príležitostí," netajil spokojnosť tréner Bayeru Klaus Toppmöller.

14. apríl 2024 19:04