Rosina skončil piaty na okruhu v Nürbürgringu

24.07.2011, 13:26
tasrtasr

Najrýchlejší značkový pohárový deväťdielny seriál Porsche Mobil 1 Supercup pokračoval v nedeľu šiestymi pretekmi na okruhu v Nürburgringu. Už po štvrtý raz v tomto roku zvíťazil Nemec René Rast a upevnil si celkové vedenie.

Jediný Slovák v 20-člennom štartovom poli Štefan Rosina skončil na 5. priečke. Pritom po sobotňajšej kvalifikácii mal výbornú východiskovú pozíciu. Slovenský jazdec v službách poľského tímu VERVA Racing odštartoval z druhého miesta, spolu s najrýchlejším mužom kvalifikácie, tímovým kolegom Poliakom Giermaziakom. Rosina však na štarte zaostal a klesol na 5. priečku, ktorú si už v ďalšom priebehu pretekov s istotou udržal.

„Konečne sa nám darilo v kvalifikácii, sadla nám aj trať. Pri štarte som mal nevýhodu, že ľavá strana bola vyjazdená od formuly na sucho a pravá bola ešte po predchádzajúcom daždi mokrá," povedal pre TASR Štefan Rosina.

25. apríl 2024 13:35