Weiss dostal šancu v základe. Citizens triumfovali (video)

02.01.2010, 17:54
Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. nastúpil v sobotu po prvý raz v základnej zostave Manchestru City v súťažnom stretnutí a hneď sa tešil z výhry.

Citizens totiž zvíťazili na pôde FC Middlesbrough v zápase 3. kola Anglického pohára 1:0 a postúpili tak do ďalších bojov.

Dvadsaťročný Weiss začal zápas na pravej strane, avšak po polhodine hry ho trénera Roberto Mancini presunul na opačnú stranu, kde bol častejšie pri lopte. Weiss, ktorý nedávno predĺžil s ManCity kontrakt do júnu 2012, patril medzi najaktívnejších hráčov na ihrisku. Zahrával aj rohové kopy, ale jeho strelecké pokusy obrana domácich zblokovala. O výsledku zápasu rozhodla napokon 45. minúta, keď Martin Petrov vyviezol loptu z vlastnej polovice, na jeho kolmicu do šestnástky si nabehol Benjami Mwaruwari a krížnou strelou skóroval. Weiss, ktorého v 73. minúte striedal skúsený Craig Bellamy, dostal od trénera Manciniho dôveru spoločne s obrancom Dedryckom Boyatom.

01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 03 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 04 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 05 - Modified: 2024-04-06 15:42:24 - Feat.: - Title: Pred rímskym derby zasahovala polícia, pobilo sa tristo fanúšikov
16. apríl 2024 13:26