Olympiáda online: Famózny Bolt má druhé zlato

09.08.2012, 00:00
TASR, pebTASR, peb
Sledujeme online | Prinášame vám aktuálne dianie z olympijských hier v Londýne.

22:00 Neuveriteľný Bolt. Bez problémov získal druhé zlato
Usain Bolt potvrdil suverenitu na šprintérskych tratiach. Časom 19,32 sekundy vyhral beh na dvesto metrov. Pre Bolta je to už piata olympijská zlatá medaila v kariére.

21:31 Američan si zlomil nohu. Napriek tomu odbehol štafetu
Americký bežec Manteo Mitchell odbehol posledných dvesto metrov na svojom prvom úseku v rozbehoch olympijskej štafety na 4x400 m so zlomenou nohou.

21:28 Atlétka Semenyaová pobeží o olympijský titul
Juhoafrická atlétka Caster Semenyaová, ktorá musela pred tromi rokmi podstúpiť testy na určenie pohlavia, sa vo štvrtok kvalifikovala do finále behu na 800 m na svojej premiérovej olympiáde v Londýne. Bežkyňa vyhrala svoje semifinále časom 1:57,67 minúty.

21:27 Keňan Rudisha prekonal svetový rekord
Keňan David Lekuta Rudisha získal na OH v Londýne zlatú medailu v behu na 800 metrov v novom svetovom rekorde 1:40,91 min.

19:49 Basketbalistky Ameriky postúpili do finále
Favorizované basketbalistky USA podľa očakávania postúpili do finále olympijského turnaja v Londýne, keď v semifinále zdolali Austráliu 86:73. V boji o zlato ich čaká úpsešnejší z dvojice Rusko - Francúzsko.

18:35 Boxerka Adamsová je prvou ženskou olympijskou víťazkou
Britská reprezentantka v boxe Nicola Adamsová získala na OH v Londýne zlatú medailu v kategórii do 51 kg a stala sa tak prvou ženskou olympijskou víťazkou v tomto športe.

17:51 Volejbalistky USA si zahrajú vo finále
Volejbalistky USA sa stali vo štvrtok prvými finalistkami olympijského turnaja v Londýne. V úvodnom semifinále zdolali Južnú Kóreu 3:0 a napodobnili tak finálovú účasť z Pekingu 2008. V boji o zlato sa stretnú s úspešnejším z dua Brazília - Japonsko. Olympijské obhajkyne z Brazílie vyradili vo štvrťfinále majsterky sveta Rusky v päťsetovej dráme.

16:50 Opitého dráhového cyklistu poslali domov
Belgický dráhový cyklista Gijs Van Hoecke musel opustiť výpravu na OH 2012 v Londýne. Van Hoeckeho nafotili v podguráženom stave v jednom z barov v britskej metropole a tiež ako ho priatelia naložili do taxíka, ktorý ho odviezol do olympijskej dediny. Belgický olympijský výbor športovca, ktorý v pretekoch omnium obsadil 15. priečku, okamžite vylúčil. „Urobil som veľkú chybu. Som však veľmi rád, že ma za tento skutok neodsúdili moji rodičia," povedal Van Hoecke.

16:09 Kanaďanky získali bronz. Gólom z poslednej minúty
Futbalistky Kanady vybojovali na OH 2012 v Londýne bronzové medaily, keď vo štvrtkovom zápase o 3. miesto zdolali Francúzsko 1:0 gólom Mathesonovej z 91. minúty.

15:44 Cyklista Hamilton príde o olympijské zlato
Bývalý americký cyklista Tyler Hamilton, ktorý sa priznal k užívaniu dopingu, príde o zlatú medailu z časovky z olympijských hier 2004 v Aténach.

15:15 V diaľkovom plávaní bola najrýchlejšia Maďarka Risztovová
Maďarská reprezentantka Eva Risztovová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v diaľkovom plávaní na 10 km. Striebro si vybojovala Američanka Haley Andersonová, tretia skončila Talianka Martina Grimaldiová.

13:52 Číňan Liu Siang musí ísť na operáciu
Číňan Liou Siang musí podstúpiť operáciu pravej achilovky, ktorú si poranil v rozbehu na 110 m cez prekážky na olympiáde v Londýne. Olympijský šampión z roku 2004 má podľa prvých vyšetrení pretrhnutú achilovku a pod skalpel by mal ísť už v najbližších dňoch v Anglicku.

12:28 Maďarka Kozáková získala zlato
Maďarská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Danuta Kozáková získala na olympiádu v Londýne zlato v K1 na 500 m. Vo finále triumfovala suverénnym spôsobom s vyše sekundovým náskokom pred Ukrajinkou Innou Osypenkovou-Radomskou, bronz pre Juhoafrickú republiku vybojovala Bridgitte Hartleyová.

10:55 Slovenský štvorkajak skončil šiesty

Slovenská loď vo finále neuspela, keď skončila až na šiestej priečke. Pritom ešte po 750 metroch sa držali na striebornej pozícii. Zlatú medailu vybojovali kajakári Austrálie, striebro majú Maďari a bronz prekvapujúco Česi.

09:05 Slovenský štvorkajak má šancu na zlato

Štvorkajak v zložení Gelle, Jankovec, Vlček, Tarr bude patriť k hlavným favoritom na zisk zlata. Jedna z najväčších online stávkových kancelárií bet365 vypísala najnižší kurz (4,50) na triumf slovenských kajakárov. To znamená, že majú najväčšiu šancu zvíťaziť. Medzi hlavnými medailovými ašpirantmi sú aj austrálska, nemecká a maďarská posádka. Na každú z nich je kurz 5,00.

08:56 Hádzanári Chorvátska sú posledným semifinalistom
Chorvátski hádzanári postúpili do semifinále olympiády, keď zdolali Tunisko 25:23.

7:55 Dvojnásobný olympijský medailista v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček pre HN:
Zisk medaily je stále mojím cieľom. Prišli sme sem bojovať o medailu. Máme natrénované a máme na to kvality, len nám musí dokonale vyjsť jazda. V prvom finále som si už neúspech zažil a teraz by som chcel cenný kov.

Prečítajte si celý rozhovor s Erikom Vlčekom

7:50 Americký Dream Team doplnil trojicu semifinalistov

Basketbalisti USA sa stali poslednými semifinalistami olympijského turnaja v Londýne a doplnili v ňom trojicu Španielsko, Argentína a Rusko. V záverečnom stredajšom štvrťfinálovom súboji zvíťazil najväčší favorit nad Austráliou presvedčivo rozdielom 33 bodov a v piatkovom semifinále si zmeria sily s Argentínou.

7:48 Medailová bilancia krajín