Rosina skončil v Porsche Supercupe v Silverstone siedmy

10.07.2011, 13:34

Víťazom piateho podujatia deväťdielneho seriálu automobilových pretekov Porsche Mobil1 Supercup, ktorý je sprievodným podujatím F1, sa na okruhu v anglickom Silverstone stal obhajca vlaňajšieho prvenstva Nemec René Rast. Jediný Slovák v 26-člennom štartovom poli Štefan Rosina v službách poľského VERVA Racing Teamu skončil na 7. mieste.

Dvadsaťštyriročný Rast zvíťazil spôsobom štart - cieľ, keď v sobotňajšej kvalifikácii dosiahol najrýchlejší čas a v nedeľňajších pretekoch odštartoval z vedúcej pozície. Rast v prebiehajúcej sezóne zvíťazil aj v Monaku. Vedúci jazdec seriálu Angličan Sean Edwards obsadil až 10. priečku a na vedúcu pozíciu seriálu sa dostal práve Rast.

Ďalším podujatím Porsche Mobil 1 Supercupu bude Veľká cena Nemecka (22. - 24. júla) na okruhu Nürburgring.

Výsledky Porsche Mobil 1 Supercupu, Silverstone, 12 okruhov, 70.800 km: 1. René Rast (Nem./VELTINS Lechner Racing) 25:35:806 min, 2. Nick Tandy (V. Británia/Konrad Motorsport) + 6.815 s, 3. Norbert Siedler (Rak./VELTINS Lechner Racing) + 8:415, ... 7. Štefan Rosina (SR/VERVA Racing Team) + 12:991 s
priebežné poradie seriálu: 1. René Rast (Nem./VELTINS Lechner Racing) 85 b, 2. Sean Edwards (V. Británia/Team Abu Dhabi by tolomit) 74, 3. Nick Tandy (Veľká Británia/Konrad Motorsport) 72, ... 10. Štefan Rosina (SR/VERVA Racing Team) 34 b.

16. apríl 2024 19:17