Šatan zariadil triumf a zmenil históriu. "Už sa tým aspoň nemusím zaoberať"

19.04.2014, 17:00
Elitný útočník strelil 84. gól v reprezentácii a prekonal legendárneho Jozefa Golonku.

V 23. minúte prípravného súboja pred svetovým šampionátom na ľade Francúzska strelil gól a otvoril skóre zápasu. Pre osobnosť nášho hokeja Miroslava Šatana to však nebol obyčajný gól. Zmenil ním totiž históriu.

Po 83. presnom zásahu v reprezentácii prekonal legendárneho Jozefa Golonku a stal sa tak najlepším strelcom Slovenska. Zo strany Šatana to však nebolo všetko. V záverečnej tretine pridal aj druhý gól v tomto zápase a rozhodol o víťazstve 3:1 pre Slovensko. A dosiahol v reprezentácii presný zásah číslo 84. "Nečakal som na to a ani nemyslel. Teraz som rád, že to vyšlo a aspoň sa už tým nemusím viac zaoberať. Určite to nie je najdôležitejšia vec," povedal po zápase Šatan.

V stretnutí, ktoré ovplyvnili časté vylúčenia, sa zverenci trénera Vladimíra Vůjteka ujali vedenia v 23. minúte zásluhou presilovkového gólu Šatana. Náskok hostí poistil o päť minút svojím tretím reprezentačným zásahom Radoslav Tybor. Francúzov vrátil v tretej tretine do hry Teddy Da Costa, no v 53. minúte im zobral všetky nádeje Šatan, ktorý svojím druhým gólom v zápase definitívne rozhodol o triumfe Slovákov. Okrem neho podal v slovenskom drese výborný výkon aj brankár Ján Laco.

Slováci si tak v 21. vzájomnom zápase s výberom "galského kohúta" pripísali 16. víťazstvo. V záverečnej príprave pred MS v Minsku majú zatiaľ vyrovnajú bilanciu - zaznamenali dve výhry a dve prehry. Vůjtekovci sa najbližšie zídu po veľkonočných sviatkoch v Poprade, na východe Slovenska odohrajú dva zápasy v rámci Euro Hockey Challenge s Fínskom (vo štvrtok 24. apríla v Košiciach a v sobotu 26. apríla v Poprade). Generálkou na MS bude potom turnaj Slovakia Cup v Bratislave (1.-3. mája), kde sa stretnú s Lotyšskom a Nórskom.

Euro Hockey Challenge

Francúzsko - Slovensko 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 48. Da Costa (Fleury, Amar) - 23. Šatan (Nagy, Mikúš), 28. Tybor (Miklík, Mihálik), 53. Šatan (Nagy, Mikúš). Vylúčenia: 6:9 na 2 min, navyše 15. Manavian 5+DKZ za narazenie zozadu - 29. Nagy 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Hlas kapitána:

Miroslav Šatan, kapitán SR a reprezentačný strelecký rekordér (zdroj: hockeyslovakia.sk): "Začali sme oveľa lepšie ako stretnutie vo štvrtok. Počas väčšiny času sme mali hru pod svojou kontrolou a tým pádom sa zrodilo pre nás zaslúžené víťazstvo. Som rád, že som strelil ďalšie dva góly. Nečakal som na to a ani nemyslel. Teraz som rád, že to vyšlo a aspoň sa už tým nemusím viac zaoberať. Určite to nie je najdôležitejšia vec. Som spokojný s tým, že som stále schopný pomôcť tímu svojimi gólmi. Francúzi veľmi dobre korčuľovali, ale my sme si vypracovali viacero šancí. Máme čo zlepšovať v obrane, ale našťastie sme mali v bránke výborného Jána Laca, ktorý nás viacerými zákrokmi výrazne podržal."

01 - Modified: 2006-04-11 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Gazprom v prvej lige energetiky
01 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 02 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 03 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii 04 - Modified: 2024-02-25 15:20:27 - Feat.: - Title: Fyzický útok i šokujúce video. Odvrátia sa sponzori od nášho hokeja? Priame riziko ešte nehrozí, tvrdí expert 05 - Modified: 2023-10-22 09:13:08 - Feat.: - Title: Slováci dúfajú pred MS v historickú medailu. Bez vysokých ambícií tam ani nemusíme cestovať, burcuje kapitán
19. apríl 2024 20:23