Neapolu nevyšiel plán. Dnepru sme mohli dať štyri góly, tvrdí Hamšík

08.05.2015, 10:25

Podľa priebehu hry mal Neapol vysoko vyhrať. Lenže futbalisti talianskeho tímu v prvom semifinálovom zápase Európskej ligy UEFA 2014/2015 spálili veľké množstvo šancí a doma iba remizovali s ukrajinským Dneprom Dnepropetrovsk 1:1. Nevyšli im tak plány vybudovať si pred odvetou (14. mája v Kyjeve) náskok, ktorý by ich priblížil k prvej finálovej účasti v európskom pohári od roku 1989.

"Dnepr sa prezentoval s tým, čo sme čakali. Mužstvo je dobre organizované, má kvalitnú defenzívu. V prvom polčase sme sa nevedeli presadiť, ale po zmene strán sme dominovali. Skórovali sme a mohli sme pridať aj ďalšie presné zásahy. Keby sme dali štyri góly, nikto by nemohol nič povedať," povedal pre svoju webovú stránku slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý v útočnej fáze skvelými prihrávkami zásoboval spoluhráčov.

Dnepr sa počas celých 90 minút bránil a čelil lavínovým útokom Neapola, v 81. minúte však po ojedinelej akcii umlčal tribúny štadióna San Paolo. Gól však platiť nemal, striedajúci Jevhen Selezňov stál v jasnom ofsajde. "Nemyslím si, že bolo ťažké vidieť ofsajd. Ale nemôžeme nič robiť, rozhodnutie rozhodcu už nezmeníme. Musíme pozerať dopredu, čaká nás ešte odveta. Samozrejme, domáci sú vo výhode. Majú náskok, ale my sa nevzdávame, pobijeme sa o postup. Dnes sme v druhom polčase ukázali svoju silu," dodal kapitán Partenopei.

01 - Modified: 2007-05-28 08:46:47 - Feat.: 0 - Title: Petra Polnišová: Rada hrám komické chuderky
01 - Modified: 2024-04-08 08:56:57 - Feat.: - Title: V Neapole podnikli rozsiahlu raziu proti falšovateľom peňazí 02 - Modified: 2024-02-19 16:12:44 - Feat.: - Title: Povedie Calzona aj Neapol? Od futbalového zväzu mal dostať súhlas viesť klub popri reprezentácii 03 - Modified: 2024-02-11 22:03:29 - Feat.: - Title: Neapol s Lobotkom podľahol AC Miláno, rozhodol Hernandez 04 - Modified: 2024-01-06 09:30:00 - Feat.: - Title: Neapolský pekár verejne propagoval pizzu s ananásom. Vlastizrada! Hromžia Taliani. Nevedia to predýchať 05 - Modified: 2023-11-11 18:29:16 - Feat.: - Title: Neapol udelil Julianovi Assangeovi čestné občianstvo
19. apríl 2024 14:25