StoryEditor

Slovanista Soumah skratoval. Udrel Procházku

22.09.2013, 00:41
Autor:
TASRTASR
Guinejský futbalový reprezentant Seydouba Soumah v službách bratislavského Slovana neudržal nervy na uzde.

V sobotňajšom šlágri 11. kola Corgoň ligy 2013/2014 proti Spartaku Trnava (1:3) sa svojim skratovým správaním postaral o vygradovanie už aj tak dosť napätých vášní.

Dvadsaťdvaročný hráč úradujúceho majstra sa dostal na ihrisko až v 82. minúte namiesto Erika Grendela, ale zápas nedohral. V priebehu dvoch minút "spáchal" dva hrubé fauly, za ktoré videl od hlavného rozhodcu Jána Valáška žlté karty a automaticky červenú. Soumahovo "divadlo" sa však po vylúčení iba začalo. Približne päť minút odmietal Afričan opustiť hraciu plochu, dostal sa pritom do viacnásobného verbálneho i fyzického kontaktu s domácimi hráčmi, svoje si vypočul aj od trnavských divákov. "Veľmi ma mrzí incident zo záveru stretnutia, keď sa Soumah nechal úplne zbytočne vylúčiť a vyprovokoval Trnavčanov, ktorým na to stačí málo. Je to škoda, futbal si to nezaslúžil," vyjadril sa k incidentu Soumahov spoluhráč útočník Róbert Vittek, ktorého Slovan vyhral v Trnave 3:1. Záver zápasu mohli "belasí" bez emócií dohrať. Soumah však pod vplyvom emócií konal neuvážene - správaním poškodil seba aj klub, ktorý bude jeho extempore interne riešiť. Povedal to tréner Slovana Jozef Valovič, ale nechcel konkretizovať postihy.

Zaujímavosťou je, že nejde o prvý incident Soumaha v zápase so Spartakom Trnava. V stretnutí 9. kola minulej sezóny ešte ako hráč FC Nitra po góle spoluhráča Clebera v 44. minúte obscénnymi gestami "pozdravil" fanúšikov Spartaka. V zápase dostali červené karty až traja hráči Nitry, najviac však zarezonovala tá Soumahova. Rodák z Conakry najprv v prerušenej hre stúpil na brucho Patrika Čarnotu, za čo bol vylúčený. Ešte predtým mal incident s Miroslavom Karhanom a po červenej karte aj s rozhodcom Marekom Mastišom. Soumah sa pred disciplinárnou komisiou odvolával na opakované rasovo motivované nadávky na jeho osobu. Ofenzívny stredopoliar, ktorý hrával v Juhoafrickej republike za Ajax Kapské Mesto a divízny klub University of Pretoria, neskôr svoje správanie oľutoval a ospravedlnil sa zaň. Vyprovokovať ho mali rasistické prejavy Trnavčanov, bývalý kapitán Spartaka Karhan mal podľa Soumaha uraziť jeho rodinu. Všetci hráči Spartaka aj ich klub však tieto Soumahove slová dementovali. Hráč dostal polročný dištanc.

Len po niečo vyše roku sa Soumah opäť zviditeľnil nefutbalovým spôsobom. Hráči domáceho Spartaka Trnava mu údajne dohovárali, nech po vylúčení nezdržuje hru a ponáhľa sa do kabíny. "Soumah po príchode na ihrisko zbytočne dvakrát fauloval, navyše po červenej karte bol ešte päť minút na ihrisku a provokoval. Rozhadzoval rukami, nechcel odísť z hracej plochy. Celé to pokazil. No a ešte k tomu som od neho dostal úder rukou do tváre vo chvíli, keď schádzal z ihriska. Iba som mu vravel, nech sa ponáhľa z ihriska, to je všetko. Nič zlé som mu nepovedal," líčil situáciu zo svojho uhla pohľadu kapitán Spartaka Roman Procházka. Tréner "bílích andelov" Juraj Jarábek na pozápasovej tlačovej konferencii rovnako našiel vinníka v osobe hráča Slovana. "Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale nie je normálne, aby sa jeden hráč správal ako 'blbec' a takto pokazil zápas. Soumah udrel nášho kapitána, mali sme aj rozbité dvere našej kabíny. Ďalší hráč súpera Bagayoko hodil pri odchode z ihriska po divákoch pivovú fľašu. To sa nehodí."

01 - Modified: 2005-06-16 08:02:49 - Feat.: 0 - Title: Bin Ládin je v poriadku, tvrdí Taliban
01 - Modified: 2022-11-25 14:19:09 - Feat.: - Title: Trnavská fakultná nemocnica obmedzuje plánované operácie od decembra 02 - Modified: 2022-11-18 11:23:09 - Feat.: - Title: Trnava je realitný magnet. Bytov pribúda a sú o tretinu lacnejšie ako v Bratislave 03 - Modified: 2022-11-13 23:00:00 - Feat.: - Title: Stellantis v Maroku masívne rastie. Pre Trnavu to má znamenať stratu top modelu a zmenu výroby 04 - Modified: 2022-11-10 06:38:36 - Feat.: - Title: Polícia v Trnavskom kraji vykonala za týždeň 4 083 dychových skúšok. 34 bolo pozitívnych 05 - Modified: 2022-10-31 10:17:30 - Feat.: - Title: V Trnavskom kraji mal najvyššiu účasť okres Trnava, najnižšiu okres Piešťany
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
10. december 2022 05:34