Švédi sa so skupinou rozlúčili výhrou nad Dánskom

15.05.2013, 06:38
Švédi obsadili v skupine konečné 3. miesto a vo štvrtok sa stretnú s Kanadou.

Hokejisti Švédska sa s účinkovaním v základnej A-skupine MS rozlúčili víťazstvom 4:2 nad Dánskom, keď skóre otočili až v tretej časti hry.

V severskom derby sa bodovo presadili obaja bratia Sedinovci i obranca Edler, ktorí domácich posilnili po vypadnutí Vancouveru v 1. kole play off NHL. Švédi obsadili v skupine konečné 3. miesto a v štokholmskom štvrťfinále sa stretnú vo štvrtok o 20.15 SELČ s Kanadou.

A-skupina:
Dánsko - Švédsko 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Góly: 8. Madsen (Starkov), 37. Starkov (Madsen, Green) - 25. D. Sedin (Eriksson, H. Sedin), 41. H. Sedin (Eriksson, D. Sedin), 42. Thörnberg (Lindberg, Pettersson), 51. Thörnberg (Pettersson, Edler). Rozhodovali: Jeřábek (ČR), Zalaski (Kan.) – Carlson (Kan.), Suominen (Fín.), vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Danielsson (Švéd.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 11.568 divákov.
Dánsko: Galbraith - Larsen, Lassen, O. Lauridsen, J. Jensen B, Mads Bödker, M. Lauridsen, R. Nielsen - N. Jensen, Jakobsen, Mikkel Bödker - K. Staal, Green, Hardt - Storm, Björkstrand, Madsen - Starkov, Dresler, Poulsen - J. Jensen
Švédsko: Markström – Granberg, Edler, Tallinder, Gustafsson, Fransson, Kronwall, Fälth – Eriksson, H. Sedin, D. Sedin - Hjalmarsson, Persson, Landeskog - Danielsson, Lindberg, Thörnberg - Pettersson, Järnkrok, Lundqvist - Jämtin

Duel, ktorý už nič nemohol zmeniť na tabuľkovom postavení oboch tímov, mal iba vlažné tempo. Švédi boli síce v prvej časti opticky aktívnejší, do zakončenia sa ale dostávali sporadicky. Na druhej strane sa z ojedinelého útoku presadil strelou z uhla Madsen a pred prvou sirénou už mohol outsider vyhrávať aj dvojgólovým rozdielom, no pokus Lassena zastavila žrď Markströmovej bránky. Domáci mierne zvýšili obrátky až v prostrednej časti a do listiny strelcov sa zapísal v 25. minúte Daniel Sedin, ktorý skóroval zblízka po ideálnej prihrávke Erikssona. Pri signalizovanom vylúčení ale opäť vrátil Dánom vedenie Starkov a tak favoritovi pomohol až výborný vstup do tretej tretiny - v priebehu 74 sekúnd otočili skóre Henrik Sedin a Thörnberg a druhý menovaný hráč poistil deväť minút pred koncom svojím ďalším presným zásahom očakávaný triumf "troch koruniek".

8. Slovinsko 7 0 0 2 5 12:27 2

Konečné poradie MS na 9.-16. mieste: 9. Nemecko, 10. Nórsko, 11. Lotyšsko, 12. Dánsko, 13. Francúzsko, 14. Bielorusko, 15. Rakúsko, 16. Slovinsko (Rakúsko a Slovinsko vypadli z elitnej kategórie)

25. apríl 2024 23:02