Manchester United padá. Naposledy mal takú čiernu sériu pred dvadsiatimi rokmi

26.12.2015, 19:52

Futbalisti Manchestru United sa nevedia vymaniť z hernej krízy. V druhý sviatok vianočný (Boxing Day) prehrali na ihrisku Stoke City 0:2 a natiahli tak sériu bez víťazstva v najvyššej anglickej súťaži na päť stretnutí, čo sa im stalo prvýkrát po 20-tich rokoch. Po ďalšom neúspechu sa ešte viac rozkývala stolička pod trénerom "červených diablov" Louisom van Gaalom, jeho tímu priebežne patrí v tabuľke Premier League po 18 odohratých stretnutiach šiesta priečka.

Hráči manchesterského veľkoklubu sa v prvom dejstve na Britannia Stadium iba hľadali. Kríza sa podpísala pod ich slabé sebavedomie, lopta im odskakovala od nôh a kopili jednu chybu za druhou. Po nevydarenej hlavičkovej malej domov Memphisa Depaya a prihrávke Glena Johnsona otvoril v 19. minúte skóre Bojan Krkič, druhý úder do doráňaného protivníka pridal o sedem minút neskôr rakúsky reprezentant Marko Arnautovič, ktorý trafil parádne spoza šestnástky.

V druhom polčase síce hostia ovládli držanie lopty, ale veľa toho smerom dopredu nevymysleli, najväčšiu šancu spálil v 64. minúte Marouane Fellaini. Počítajúc aj Ligu majstrov, kde van Gaalovi zverenci vypadli už v skupine, nevyhrali hráči ManU sedem stretnutí v rade. Naposledy sa z víťazstva tešili 21. novembra, keď triumfovali v lige na ihrisku Watfordu (2:1).

Van Gaal priznal, že situácia nie je ružová. "Tlak sa každým zápasom stupňuje. Prehrali sme štyri duely za sebou a ľudia sa pozerajú na mňa ako na hlavného vinníka. Aj vzhľadom na zložité okolnosti sme pôsobili v prvom polčase ustráchane, hráči sa akoby báli hrať futbal. Musíme sa rýchlo otriasť, pretože už v pondelok nás čaká náročný domáci duel proti úradujúcemu majstrovi Chelsea Londýn," povedal pre akreditované médiá holandský kormidelník, ktorý pripustil rezignáciu.

"Môžem aj sám odstúpiť. Nie je to vždy tak, že vedenie klubu prepustí trénera. Niekedy abdikujem sám. O týchto veciach však chcem najskôr hovoriť s predstaviteľmi správnej rady klubu, s realizačným tímom a hráčmi," dodal.

FC Liverpool bez zraneného slovenského stopéra Martina Škrtela zvíťazil nad Leicesterom City 1:0. O triumfe zverencov trénera Jürgena Kloppa nad lídrom tabuľky rozhodol v 63. minúte belgický útočník Christian Benteke. Holandský kouč Guus Hiddink odštartoval druhé pôsobenie na lavičke Chelsea domácou remízou 2:2 s Watfordom. O oba góly "The Blues" sa postaral Diego Costa. Manchester City si poradil so Sunderlandom presvedčivo 4:1, keď o zisku troch bodov rozhodol už v prvom polčase.

Anglicko - Premier League - 18. kolo:

Stoke City - Manchester United 2:0 (2:0)

Góly: 19. Krkič, 26. Arnautovič, 27.426 divákov.

Gól: 63. Benteke, 44.123 divákov

Manchester City - AFC Sunderland 4:1 (3:0)

Góly: 13. Sterling, 17. Toure, 22. Bony, 54. de Bruyne - 59. Borini, 54.523 divákov

Swansea City - West Bromqich Albion 1:0 (1:0)

Gól: 9. Sung-Yueng Ki, 20.789 divákov

Tottenham Hotspur - Norwich City 3:0 (2:0)

Góly: 26. a 42. Kane (prvý 11 m), 80. Carroll, 35.000 divákov

Newcastle United - FC Everton 0:1 (0:0)

Gól: 90+3. Cleverley, 51.682 divákov

01 - Modified: 2007-12-17 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Kreatívne riešenie - Osama Bin Laden
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 08:25