V slovenskom el clásicu sa zrodila remíza 0:0

11.04.2015, 16:38

V sobotňajšom šlágri 25. kola Fortuna ligy 2014/2015 remizovali futbalisti Spartaka Trnava s odvekým rivalom Slovanom Bratislava 0:0.

Zverenci trénera Juraja Jarábka nezaknihovali ôsme domáce víťazstvo v sérii, ziskom bodu a po piatkovej prehre štvrtej Senice so Žilinou (1:2) si však upevnili 3. priečku v tabuľke. Slovan sa pod taktovkou nového lodivoda Dušana Tittela revanšoval za prehru 1:3 s Trenčínom a je priebežne piaty.

Spartak mal v tohtosezónnych meraniach síl so Slovanom navrch, keď zaznamenal jedno víťazstvo (4:0) a dve remízy (1:1 vonku, 0:0 doma - pozn.). Tretí súboj s "belasými" mal zároveň punc rozlúčky so starým Štadiónom Antona Malatinského.

Pre rekonštrukciu západnej tribúny a trávnika nájdu "spartakovci" svoj prechodný domov v Zlatých Moravciach, kde odohrajú zápasy s Podbrezovou, Ružomberkom, Senicou a Banskou Bystricou. Na nový štadión sa vrátia až v druhej polovici augusta, keď je na programe kolaudácia projektu City Arena.

sumár - 25. kolo Fortuna ligy 2014/2015:

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0

Rozhodca: Chmura, ŽK: Mészáros, Simovič, Peltier (všetci Slovan), 2950 divákov.

zostavy a striedania:

Trnava: Kelava - Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka - Hlinka, Casado (61. Kuzma) - Sládek (73. Vyskočil), Vlasko, Sabo - Vojtuš

Slovan: Perniš - Dobrotka (87. Niňaj), Saláta, Gorosito, Čikoš - Milinkovič (90.+2 Ďuriš), Simovič, Štefánik, Mészáros (67. Oršula) - Peltier, Zreľák

Trnava nastupovala do derby v oveľa lepšom psychologickom rozpoložení ako jej súper. "Bílí andeli" chceli natiahnuť sériu troch víťazstiev bez inkasovaného gólu, Slovan si zasa pod taktovkou nového kormidelníka túžil v Trnave vylepšiť náladu po predošlých kolísavých výkonoch a výsledkoch.

Obrane Spartaka robil od začiatku veľké problémy rýchlonohý Peltier, ale ako prvý pohrozil na opačnej strane Vlasko, ktorého strele spoza šestnástky však chýbala presnosť.

V 13. minúte sa pred vlastnou päťkou pošmykol Janečka, ale spoločne s Kelavom dokázal svoje zaváhanie odčiniť obetavým vrhnutím sa do následnej Mészárosovej strely. Prvý polčas nepriniesol veľa krásy, prevládal boj a najmä nepresnosti na jeden či druhej strane.

Skóre nezmenila ani krížna strela Milinkoviča po pol hodine hry, ktorá skončila v rukaviciach Kelavu. V 39. minúte Hlinkova nepríjemná tečovaná strela iba tesne minula pravú žrď Pernišovej brány a na druhej strane skúšal šťastie Milinkovič, ale vypálil nad.

Po zmene strán sa na ihrisku priostrilo, hru kúskovali početné fauly. Ani jednému mužstvu nefungoval plynulý prechod do útoku, viazla kombinácia a tak sa nerodili ani vyložené šance.

V 63. minúte striedajúci Kuzma krásne poza chrbty slovanistických obrancov vysunul Sládeka, jeho gólové obstrelenie Perniša však pre tesný ofsajd neplatilo. Zhruba od 60. minúty sa domáci snažili niečo urobiť s patovým výsledkom, viac sa tlačili dopredu, ale kompaktná obrana Slovana odolávala.

V 72. minúte Vlasko posunul loptu do šprintu Sabovi, ktorého sa však Oršula držal ako kliešť a nedovolil hráčovi Spartaka umiestniť svoj pokus do priestoru troch žrdí. Akostne najslabšie derby Spartaka so Slovanom v tejto sezóne sa skončilo spravodlivou deľbou bodov.

01 - Modified: 2007-05-08 16:19:00 - Feat.: 0 - Title: Švédsky rešpekt pred ofenzívou Slovákov
01 - Modified: 2024-04-19 16:59:34 - Feat.: - Title: Rošáda Francúzov je na konci. Trnavské trio je kompletné, vyžiadalo si stovky miliónov aj prepúšťanie 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
20. apríl 2024 15:57