Naši volejbalisti mali výhru na dosah. Jasný zápas však stratili

20.06.2015, 07:37

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase druhého turnaja G-skupiny Svetovej ligy s Čínou 2:3, keď podobne ako minulý týždeň v Mexiku nedoviedli do víťazného konca náskok 2:0.

V sobotu sa zverenci trénera Flavia Gulinelliho stretnú od 20.00 SELČ s domácim Gréckom, ktoré zvíťazilo nad Mexikom 3:0.

Svetová liga - G-skupina:

Slovensko - Čína 2:3 (20, 23, -19, -20, -12)

Zápas trval: 143 minút. Rozhodovali: Kandil (Egypt), Pinero (Port.)

zostava SR: Masný 5, Bencz 15, M. Sopko st. 19, Kohút 14, Paták 9, Kašper 6, libero Kubš (Skladaný 0, Červeň 3, Ogurčák 2, Horník 3)

Zápas sa začal s takmer dvojhodinovým oneskorením, pretože v hale Alexandrion Melathron mali výpadok elektriny. Slováci sa v úvode pri Sopkovom servise dostali do vedenia 3:0. Číňania však tiež zatlačili podaním, čím donútili súpera k chybám a vypracovali si vedenie 14:11. Slováci však náskok rýchlo zmazali a po Patákovom ese bolo 14:14. V koncovke prišiel za stavu 20:20 na servis Skladaný, blokmi sa blysli Bencz a Kohút a Slováci vyhrali prvé dejstvo 25:20.

Druhý set mal podobný priebeh. Slováci na začiatku viedli, ale potom ázijský súper využil ich slabší moment a dostal sa do náskoku 14:11. Slovenskí volejbalisti manko postupne znižovali a v závere sa pri Sopkovom servise dostali do vedenia 22:20. V koncovke prišiel znovu na servis Skladaný, Slováci získal brejk a druhý set vyhrali 25:23.

V treťom dejstve viedla Čína 5:2, ale kapitán Masný esom vyrovnal na 7:7. Potom sa pri Sopkovom servise dostali Slováci do vedenia 11:8. Náskok však neudržali a súper vyrovnal na 12:12. Na druhom technickom timeoute viedli Ázijčania 16:14. V koncovke sa dostali čínski volejbalisti do vedenia 21:16, svoj náskok udržali a vyhrali tretie dejstvo 25:19. V štvrtom sete nastúpil na bloku Červeň namiesto Kašpera.

Čína sa pri servise Song Jianweia, ktorý dal 6 es, dostala do vedenia 8:1. Slováci sa snažili znížiť obrovský náskok, ale išlo to ťažko. Na druhom technickom timeoute vyhrávala Čína 16:8. Slováci potom ešte znížili dobrými blokmi na 14:18 a bojovali o návrat v tomto sete. Nádej zvýšil esom Ogurčák, ktorý upravil na 16:19 a Bencz dobrým útokom priblížil svoj tím na dva body - 19:21. Na zvrat to však nestačilo, Čína vyhrala štvrtý set 25:20 a duel išiel do tajbrejku.

V piatom sete začal lepšie rozbehnutý tím z Ázie a dostal sa do vedenia 9:6. Potom využil Paták zlý príjem súpera a znížil na 9:10. Po oddychovom čase bol na konci dlhej výmeny Kohút a vyrovnal na 10:10. V koncovke si ale Čína vypracovala tri mečbaly - 14:11. Dva Slováci odvrátili, tretí však už nie a prehrali 13:15.

Ďalší program druhého turnaja G-skupiny (časy sú v SELČ):

sobota 20. júna: Čína - Mexiko (17.00), Slovensko - Grécko (20.05)

nedeľa 21. júna: Mexiko - Slovensko (17.00), Čína - Grécko (20.05)

01 - Modified: 2007-06-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: POHODA
01 - Modified: 2023-12-05 21:13:17 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili priamo na ME 2026 02 - Modified: 2023-08-27 21:55:48 - Feat.: - Title: Naše volejbalistky boli blízko k senzácii. Záver proti favoritkám však nezvládli a na šampionáte končia 03 - Modified: 2022-09-04 17:37:43 - Feat.: - Title: Slovenské volejbalistky postúpili šiestykrát na európsky šampionát 04 - Modified: 2022-08-31 13:00:00 - Feat.: - Title: Tenis bez rakiet či basketbal bez driblovania. Pozri sa, ako by sa hrali dnešné športy so starými pravidlami 05 - Modified: 2022-08-20 19:06:02 - Feat.: - Title: HN24: Slováci stratili šancu na postup
25. apríl 2024 00:47