Slovan utrpel v lige blamáž. Doma prehral s outsiderom

15.03.2015, 20:09

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase 22. kola Fortuna ligy 2014/2015 s DAC Dunajská Streda 0:1. Gólom v 3. minúte o tom rozhodol stredopoliar hostí Peter Štepanovský.

FL 2014/2015 - 22. kolo:

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 0:1 (0:1)

Gól: 3. Štepanovský. Rozhodoval: Leško, ŽK: Peltier, Simovič, Saláta, Kubík - Michalík, Turňa, Szarka, Polaček, Sesar, 2462 divákov.

zostavy a striedania:

Slovan: Krnáč – Čikoš (62. Milinkovič), Gorosito, Saláta, Jablonský (46. Niňaj) – Simovič, Štefánik – Kubík, Mészáros, Peltier (74. Ďuriš) – Zreľák

DAC: Polaček – Turňa, Kwin, Michalík, Szabó - Ljubičič, Sesar (87. Majerník) – Ujlaky (60. Brašeň), Štepanovský (84. Sarr), Ľupták – Szarka

Obe mužstvá vstúpili do stretnutia aktívne. Prvú šancu mal Slovan už v 2. minúte, keď po rohovom kope brankár hostí Polaček vyboxoval loptu za hranicu šestnástky, tam sa jej zmocnil Mészáros a jeho volej len tesne minul ľavú žrď. Skóre sa menilo o minútu neskôr. Dlhá prihrávka z vlastnej polovice našla stredopoliara DAC Štepanovského, ktorý využil nedorozumenie domácich stopérov Gorosita so Salátom a vybiehajúceho Krnáča obstrelil presným pokusom k ľavej žrdi - 0:1.

Domáci mohli vyrovnať v 10. minúte, keď po brejku Jablonského po pravej strane sa k lopte dostal Zreľák, presným centrom našiel Peltiera, ale jeho hlavičku efektne zlikvidoval Polaček. Tlak Slovana naďalej pokračoval, Dunajská Streda sa sústredila na pozornú defenzívu a hrozila z rýchlych protiútokov. Po pol hodine hry zahrávali "belasí" roh, ale Gorositov pokus zblokovali obrancovia DAC a Zreľák následne mieril len do bočnej siete. O tri minúty na to pohrozil Kubík, ale lopta mu v rozhodujúcom momente ušla a k strele z dobrej pozície sa už nedostal.

Po zmene strán sa tréner Chovanec snažil oživiť hru domácich, keď neefektívneho Jablonského vystriedal Niňaj a potom sa do hry po prvý raz v jarnej časti dostal aj Milinkovič, ale zmeny potrebný efekt nepriniesli. Hostia púšťali Slovan do šancí iba ojedinele a bez väčších problémov kontrolovali tesný náskok. Po hodine hry sa k odrazenej lopte na päťke dostal Peltier, ale mieril iba do dobre postaveného stopéra DAC Michalíka.

Slovan sa snažil, ale v osobných súbojoch mali navrch dobre fyzicky pripravení hráči DAC a nakopávané lopty do šestnástky s prehľadom odvracali Michalík s Kwinom. V 75. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, pokus Milinkoviča z 20 metrov však výborným zákrokom zlikvidoval muž zápasu Polaček. Hostia si už potom najtesnejší náskok udržali až do záverečného hvizdu a z Pasienkov odchádzali v dobrej naláde po výhre 1:0.

01 - Modified: 2007-04-13 14:22:00 - Feat.: 0 - Title: Sony možno začne vyrábať v závode pri Nitre skôr
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 12:31