Slovan obhájil majstrovský titul

10.05.2014, 19:40

Bratislava 10. mája (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava obhájili majstrovský titul, keď zvíťazili v sobotňajšom zápase 30. kola Corgoň ligy 2013/2014 na Pasienkoch nad ViOn-om Zlaté Moravce 2:0. "Belasí" tak v predstihu troch kôl získali rekordný ôsmy titul v ére samostatnosti. Na čele tabuľky majú pred druhým AS Trenčín už neprekonateľný 10-bodový náskok.

Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Góly: 60. Milinkovič, 85. Hlohovský. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Bagi, Milinkovič, Peltier - Pintér, Orávik, 1255 divákov.

zostavy a striedania:

ŠK Slovan Bratislava: Polaček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Bagi (73. Hudák) - Mészáros (59. Matejka), Grendel, Milinkovič, Hlohovský - Peltier (87. Gašparovič)

FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Chrappan, Candrák (79. Žembera) - Charizopulos, Pintér, Babic, Orávik - Kováč (71. Žák), Pribula

Prvý polčas futbalovú krásu nepriniesol, v jeho priebehu dokonca domáci fanúšikovia skandovali, že sa na hru nedá pozerať. Slovan bez zraneného Halenára, no už s Gorositom, síce mal platonickú územnú prevahu, ale nič z nej nevyťažil. Hralo sa vo vlažnom tempe, ViOn pozorne bránil, netlačil sa dopredu, sem tam sa snažil z rýchleho protiútoku niečo vyťažiť. Strely lietali prevažne mimo bránu, skúšali to za domácich Milinkovič či Grendel, no márne. Brankár hostí Kuciak vytiahol dobrý zákrok po strieľanom priamom kope v 19. minúte. V 24. minúte zahrozili hostia po rýchlom brejku Orávikom, po polhodine to skúsil opäť nepresne na druhej strane Milinkovič. Najväčšiu šancu prvého polčasu spálil v 45. minúte Peltier, jeho nebezpečná strela zvnútra šestnástky by však potrebovala lepší smer.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nemenil. V 49. minúte Milinkovič hlavičkoval nad. Vzápätí mohol na druhej strane otvoriť skóre Orávik, ale pálil nad. Slovan nedal gól ani po rohu v 55. minúte po zmätku na päťke, v ktorom bol Bagi. Z následného rohu sa neujali ani "nožničky" Mészarosa. Ale v 60. minúte Slovan konečne po upracovanej akcii, prízemnom centri Bagayoka a doklepnutí Milinkoviča išiel do vedenia a nasmeroval sa na kurz obhajoby titulu. V 70. minúte sa na ofenzívny prienik odhodlal domáci stopér Gorosito, ale strieľal nepresne. V 85. minúte definitívne o triumfe Slovana, resp. obhajobe rozhodol exportnou technickou strelou z priameho kopu z hranice 16-ky do horného rohu Hlohovský.

01 - Modified: 2006-05-10 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Putinovi chýbajú v Rusku deti
01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 03 - Modified: 2024-03-05 13:20:00 - Feat.: - Title: „Spaľováky“ bez šance: Poznáme finalistov prestížnej ankety Svetové auto roka 2024 04 - Modified: 2024-02-23 12:05:57 - Feat.: - Title: Polícia riešila pri štvrtkovom zápase Slovana viaceré prípady porušenia zákona 05 - Modified: 2024-02-22 22:31:40 - Feat.: - Title: Veľká snaha, no opäť prehra. Slovan nestačil na Sturm ani v odvete, v pohárovej Európe tak belasí skončili
20. apríl 2024 13:46