Neapol deklasoval v Európskej lige súpera. Hamšík prispel gólom

17.09.2015, 21:13

Slovenský futbalista Marek Hamšík prispel jedným gólom k vysokému víťazstvu SSC Neapol nad FC Bruggy (5:0) v 1. kole skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2015/2016. O osude štvrtkového stretnutia rozhodol taliansky klub už v jeho úvodnej polhodine, v ktorej zrazil belgického protivníka na kolená tromi presnými zásahmi.

V 53. minúte nadišla gólová chvíľa pre 28-ročného slovenského špílmachra, ktorý si v šestnástke Brúgg spracoval načasovanú prihrávku od Driesa Mertensa a po obídení brankára pohodlne zasunul loptu do opustenej brány. O deväť minút už za rozhodnutého stavu Hamšík opustil ihrisko a prenechal miesto Alanovi. V druhom súboji D-skupiny Legia Varšava medzi žrďami s Dušanom Kuciakom prehrala na pôde dánskeho FC Midtjylland 0:1.

FC Liverpool nastúpil na ihrisku Girondins Bordeaux bez viacerých kľúčových hráčov. Do Francúzska neodcestovali okrem kapitána slovenského národného tímu Martina Škrtela ani Christian Benteke a stredopoliar James Milner. Okrem nich dostali čas na oddych stopér Dejan Lovren, krajný obranca Nathaniel Clyne a stredopoliar Lucas Leiva. "The Reds" sa ujali vedenia v 65. minúte po zásahu Adama Lallanu, remízu pre domáce farby zariadil Jussie.

Až tri kluby má v skupinovej fáze český futbal. Viktoria Plzeň s trojlístkom Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský, Michal Ďuriš vstúpila do skupinových bojov domácim triumfom 2:0 nad Dinamom Minsk, Kozáčik sa blysol čistým kontom. Slovan Liberec, v útoku s Marekom Bakošom, prehral doma so Sportingom Braga 0:1. Rapid Viedeň s Jánom Novotom medzi žrďami prehrával po prvom polčase so španielskym Villarrealom 0:1, no dvoma zlepenými zásahmi krátko po zmene strán otočil priebeh a napokon zvíťazil 2:1.

V základnej zostave PAOK Solún nastúpili obaja slovenskí legionári Erik Sabo a Róbert Mak a ich tím v F-skupine remizoval s azerbajdžanskou Gabalou 0:0. Nedarilo sa Groningenu, v drese ktorého si premiérový duel na európskej scéne odkrútil Albert Rusnák. Holandský klub slabo vzdoroval favorizovanému Marseille, Olympique si z "krajiny tulipánov" odváža hladké víťazstvo 3:0.

Skupinová fáza vyvrcholí záverečným šiestym kolom 10. decembra. Do jarného 16-finále postúpia prvé dva kluby z každej skupiny, tam sa k nim pridá osem tretích zo skupín LM. Finále sa bude hrať 18. mája 2016 v Bazileji.

Sumáre - 1. kolo skupinovej fázy EL:

A-skupina

Ajax Amsterdam - Celtic Glasgow 2:2 (1:2)

Góly: 25. Fischer, 84. Schöne - 8. Bitton, 42. Lustig, ČK: 74. Izaguirre (Celtic)

Fenerbahce Istanbul - Molde FK 1:3 (1:1)

Góly: 42. Nani - 36. Hoiland (z 11 m), 53. Elyounoussi, 65. Linnes, ČK: 84. Elyounoussi (Molde)

B-skupina

FC Sion - Rubin Kazaň 2:1 (1:0)

Góly: 11. a 82. Konate - 65. Kanunnikov

Girondins Bordeaux - FC Liverpool 1:1 (0:0)

Góly: 81. Jussie - 65. Lallana

C-skupina

FK Gabala - PAOK Solún 0:0

/R. Mak odohral celý zápas, E. Sabo hral do 85. minúty (obaja PAOK/

Borussia Dortmund - FK Krasnodar 2:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Ginter, 90.+3 Park - 12. Mamajev

D-skupina

SSC Neapol - FC Bruggy 5:0 (3:0)

Góly: 5. a 77. Callejon, 19. a 25. Mertens, 53. HAMŠÍK

/M. Hamšík (Neapol) hral do 62. minúty/

FC Midtjylland - Legia Varšava 1:0 (0:0)

Gól: 60. Kucharczyk (vlastný), ČK: 88. Furman (Legia)

/D. Kuciak (Legia) odchytal celý zápas a dostal ŽK/

E-skupina

Viktoria Plzeň - Dinamo Minsk 2:0 (1:0)

Góly: 36. Hořava, 75. Petržela

/M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský odohral celý zápas, M. Ďuriš hral do 73. minúty (všetci Plzeň)/

Rapid Viedeň - FC Villarreal 2:1 (0:1)

Góly: 50. Schwab, 53. Hofmann (z 11 m) - 45. Baptistao

/J. Novota (Rapid) odchytal celý zápas/

F-skupina

FC Groningen - Olympique Marseille 0:3 (0:2)

Góly: 25. N'Koudou, 39. Ocampos, 61. Alessandrini

/A. Rusnák (Groningen) hral do 70. minúty/

Slovan Liberec - SC Braga 0:1 (0:0)

Gól: 60. Rafa

/M. Bakoš (Liberec) hral do 75. minúty/

lg

01 - Modified: 2007-09-19 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ukrajina chce byť členom WTO
01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 03 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 04 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 05 - Modified: 2024-04-08 08:56:57 - Feat.: - Title: V Neapole podnikli rozsiahlu raziu proti falšovateľom peňazí
16. apríl 2024 09:06