Nemecko bolo krok od blamáže. Aspoň bod im zachránil veterán

21.06.2014, 23:33

Futbalisti Nemecka remizovali v sobotňajšom zápase G-skupiny na futbalových MS v Brazílii s Ghanou 2:2.

Favoriti sa v atraktívnom ofenzívnom stretnutí dostali do vedenia v 51. minúte zásluhou Götze, no Afričania dokázali za dvanásť minút otočiť na 2:1, keď sa presadili A. Ayew a Gyan. V 71. minúte upravil na konečných 2:2 Miroslav Klose, pre ktorého to bol už pätnásty gól na svetových šampionátoch a vyrovnal tak rekord Brazílčana Ronalda.

G-skupina, 2. kolo:

Nemecko - Ghana 2:2 (0:0)

Góly: 51. Götze, 71. Klose - 54. A. Ayew, 63. Gyan, ŽK: Muntari, Rozhodovali: Ricci - De Carvalho, Van Gasse (všetci Bra.), 59.621 divákov

Nemecko: Neuer - Boateng (46. Mustafi), Mertesacker, Hummels, Höwedes - Khedira (70. Schweinsteiger), Lahm, Kroos - Özil, Müller, Götze (69. Klose)

Ghana: Dauda - Afful, Boye, Mensah, Asamoah - Rabiu (78. Badu), Muntari - Atsu (73. Wakaso), Boateng (52. J. Ayew), A. Ayew - Gyan

Ghana začala proti favoritovi aktívne a v 7. minúte si vypracovali prvú vážnejšiu šancu, no Gyan pálil zo šestnástky nad. Potom prišla séria pološancí Nemcov, ale tí sa proti pozornej obrane súpera nedokázali presadiť a ich strely končili buď mimo bránky, alebo boli zblokované.

"Nationalelf" sa nikam nehrnuli, sústredili sa na defenzívu a vyčkávali na svoje šance. Jedna z nich prišla v 21. minúte, keď sa na pravej strane uvoľnil Özil, prihral na hranicu malého vápna Müllerovi, ale toho dobre zblokoval Boye. V ďalších minútach sa na oboch stranách kopili nepresnosti. V 33. minúte sa do lopty oprel Muntari, ale Neuer výborne zasiahol, na druhej strane vysunul Özil Götzeho, no ten namieril len do náručia gólmana Daudu.

Druhý polčas otvorili lepšie Nemci, ktorí sa v 51. minúte dostali do vedenia. Müller našiel v šestnástke Götze, ktorému síce príliš nevyšla hlavička, ale od jeho kolena sa lopta dostala do siete. Favorit však viedol iba tri minúty. Ghana dokázala ihneď odpovedať a v 63. minúte už dokonca viedla. Najprv sa po podobnej akcii, ako pri prvom góle, presadil hlavou A.

Ayew a v 63. minúte pridal druhý gól Afričanov Gyan, ktorý sa dostal k lopte po Lahmovej chybe a prestrelil Neuera. Atraktívny ofenzívny zápas pokračoval aj v ďalších minútach, obe mužstvá sa snažili tvoriť a chceli strhnúť stretnutie na svoju stranu.

Nemeckému trénerovi Joachimovi Löwovi dokonale vyšlo striedanie v 69. minúte, keď do hry poslal skúseného stredného útočníka Kloseho a ten po necelých dvoch minútach na ihrisku vyrovnal na 1:1, keď po rohu usmernil do siete hlavičku Höwedesa. V závere si obe mužstvá vypracovali niekoľko dobrých šancí, ale gól už nepadol.

tabuľka:

1. Nemecko 2 1 1 0 6:2 4

2. USA 1 1 0 0 2:1 3

3. Ghana 2 0 1 1 3:4 1

4. Portugalsko 1 0 0 1 0:4 0

01 - Modified: 2006-07-06 09:41:45 - Feat.: 0 - Title: Na opatrenia novej vlády stále chýbajú peniaze
01 - Modified: 2022-12-27 21:54:02 - Feat.: - Title: Slováci nezvládli vstup do šampionátu. Prehrali s favorizovanými Fínmi 02 - Modified: 2022-10-30 18:04:34 - Feat.: - Title: Obrovský úspech. Majster sveta v hre Dota 2 je Slovák, jeho tím si odniesol výhru 8,5 milióna eur 03 - Modified: 2022-05-27 08:50:06 - Feat.: - Title: Ideme dobrým smerom. Bojovnosť tímu bola fantastická, hodnotia naši hokejisti šampionát 04 - Modified: 2023-02-03 07:54:26 - Feat.: - Title: Germanistka o nemeckej váhavosti: Obávajú sa aj jadrových zbraní či konfliktu s Ruskom 05 - Modified: 2022-03-24 08:17:28 - Feat.: - Title: Rozprávkové mesto alebo zelené peklo? Nemecký Tübingen je rajom ekoaktivistov a nočnou morou McDonaldu
19. apríl 2024 23:59