Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2015, 21:31

Búrlivé ovácie v Trenčíne. Takto oslavovali futbalový titul

Ani nepriaznivé počasie či prehra s MŠK Žilina v sobotňajšom zápase 32. kola Fortuna ligy 2014/2015 nepokazili futbalistom AS Trenčín radosť z majstrovského titulu. Trenčania si zabezpečili premiérový primát v klubovej histórii už v priebehu týždňa, keď najskôr v utorok vyhrali v Banskej Bystrici a potom im pomohla prehra Žiliny so Slovanom Bratislava.

Po záverečnom hvizde vypukli pod hradom Matúša Čáka búrlivé oslavy. Hráči a realizačný tím si z rúk prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika a šéfa Únie ligových klubov (ÚLK) Ivana Kozáka prebrali zlaté medaily.

Potom kapitán AS Peter Kleščík zdvihol nad hlavu cenu pre šampióna Fortuna ligy, ktorou bola premiérovo v tomto ročníku trofej s názvom Esencia hry. Gejzíry šampanského následne pokropili aj stovky fanúšikov, ktorí sa na hraciu plochu prišli podeliť o radosť so svojím tímom.

Jedným z hlavných strojcov trenčianskeho úspechu bol tréner Martin Ševela. Ten prišiel do klubu vo februári roku 2009 ešte ako hráč. Postúpil s ním do najvyššej domácej súťaže, stal sa asistentom trénera a v septembri 2013 zasadol na lavičku AS v pozícii hlavného kouča. Trenčania podčiarkli úspešnú sezónu aj ziskom Slovenského pohára - Slovnaft Cupu, ktorý získali po triumfe nad Senicou.

"Je naozaj krásne, keď vám odovzdajú medailu za to, že ste najlepší v krajine, v ktorej žijete. Zisk titulu bol podmienený víťazstvom v pohári a ja si 'double' veľmi cením. Odohrali sme famóznu sezónu, nie je to klišé, myslím, že s odstupom času si to uvedomíme všetci. Chalani budú navždy zapísaní do histórie trenčianskeho futbalu a to im už nikto nezoberie. Keď sa zamyslia nad svojou kariérou, tak budú vedieť, že v sezóne 2014/15 dosiahli pre maličký Trenčín, ktorý dovtedy len čakal na úspech, niečo výnimočné. Som na nich veľmi pyšný," povedal s hompáľajúcou sa zlatou medailou na krku Ševela.

Kouč AS priznal, že očakáva mohutné oslavy. "Chlapci určite dnes večierku mať nebudú. Teraz máme na programe oficiálnu večeru a potom majú hráči zábavu vo vlastných rukách. Sú to však profíci a vedia, čo je povolené. Zaslúžia si to, pretože počas sezóny tam bolo veľa odriekania a tvrdej driny. Toto je ten bonus, ktorý si teraz môžu vychutnať," dodal Ševela.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.