Kevin DurantTASR/AP

Senzácia v basketbale. Americký dream team na úvod prehral s outsiderom

25.07.2021, 16:58
V druhom zápase a zároveň šlágri A-skupiny sa Francúzom podarilo zaskočiť favorizovaných hráčov USA.

Českí basketbalisti vstúpili úspešne do bojov na olympijskom turnaji. V A-skupine vyhrali nad Iránom 84:78.

Čechom sa vydaril vstup do zápasu a po skvelej druhej štvrtine sa zdalo, že majú všetko pod kontrolou. Súper však v závere zabral a v jednom úseku sa dotiahol až na 4 body.

V druhom zápase a zároveň šlágri A-skupiny sa Francúzom podarilo zaskočiť favorizovaných hráčov USA. Nad trojnásobnými obhajcami zlatých olympijských medailí zvíťazili 83:76, keď sa im v druhom polčase podarilo zmazať desaťbodové manko. Ich ťahúňom bol s 28 bodmi Evan Fournier.

V úvodnom dueli B-skupiny Taliani zdolali Nemcov 92:82. Pred záverečnou štvrtinou prehrávali o dva body, ale Nemci nezvládli záver a štvrté dejstvo prehrali o štrnásť bodov. Austrália zdolala Nigériu 84:67.

O olympijské medaily hrá 12 tímov v troch 4-členných skupinách. Do štvrťfinále postúpia po dve najlepšie družstvá plus dve z tretích miest.

A-skupina:
Irán - Česko 78:84 (30:46)
Francúzsko - USA 83:76 (37:45)
B-skupina:
Nemecko - Taliansko 82:92 (46:43)
Austrália - Nigéria 84:67 (43:40)

01 - Modified: 2022-04-14 11:24:03 - Feat.: - Title: Allyson Felixová potvrdila, že po sezóne ukončí kariéru 02 - Modified: 2022-03-15 13:36:11 - Feat.: - Title: Eliud Kipchoge vyhral maratón v Tokiu. Už mu chýbajú len Boston a New York 03 - Modified: 2022-03-10 11:33:15 - Feat.: - Title: Bývalý reprezentant v atletike Jozef Repčík. Zo školského ihriska až na olympiádu 04 - Modified: 2022-02-05 10:29:54 - Feat.: - Title: Rozpačité pocity z otvorenia. Peking sa teší z návratu hier, ale mnohí len krčia ramenami 05 - Modified: 2022-01-14 06:47:15 - Feat.: - Title: KĽDR odpálila podľa Soulu a Tokia ďalšiu strelu, už tretiu v tomto roku
18. apríl 2024 22:56