Slovenský hokejista Tomáš TatarTASR/AP

Tatar je voľný pre šampionát, jeho štart je však ohrozený

22.04.2016, 07:20
tasrtasr

Pre slovenského hokejistu Tomáša Tatara sa v noci na piatok skončila klubová sezóna, keď vypadol s Detroitom v 1. kole play off NHL. Jeho štart v reprezentačnom drese na MS v Rusku je však ohrozený, keďže 25-ročného útočníka trápi zranenie ramena. Informoval o tom portál pravda.sk.

"Vždy som tvrdil, že ak budem zdravý, na majstrovstvá sveta rád prídem. Bohužiaľ, moje ľavé rameno nie je v poriadku. Pôjdem na výstupné testy a uvidím, čo mi povedia," uviedol Tatar. Reprezentačný tréner Zdeno Cíger si želal, aby krídelník Red Wings posilnil národný tím na šampionáte, no jeho aktuálny zdravotný stav nie je ideálny. "Generálny manažér by asi nebol nadšený. Videl totiž, ako mi pred zápasmi pichajú injekcie proti bolesti," doplnil v rozhovore pre pravda.sk.

Voľný pre potreby slovenskej reprezentácie je jeho klubový spoluhráč Tomáš Jurčo, ten však v play off nenastúpil ani raz a Cíger o jeho štarte v Petrohrade ešte porozmýšľa.

Detroit totiž podľahol v piatom zápase 1. kola play off zámorskej NHL domácej Tampe Bay 0:1 a v celej sérii prehral 1:4.

O jediný presný zásah sa postaral necelé dve minúty pred koncom Alex Killorn. Tatar odohral vyše 16 minút a pripísal si jednu strelu, Jurčo sa do zostavy Red Wings opäť nezmestil.

Marián Hossa strelil úvodný gól Chicaga na ľade St. Louis, obhajca Stanleyho pohára však v tretej tretine neudržal náskok 3:1 a Blues si vynútili predĺženie. Blízko k postupu do semifinále Východnej konferencie je Pittsburgh, ktorý vyhral na ľade New Yorku Rangers 5:0 a na zápasy vedie 3:1.

/stav série: 2:2/

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 02:15