StoryEditor

Ohlasy európskych médií

02.07.2004, 00:00
Autor:
HNHNSITASITA

A Bola (Port.): Historické! Veľký sen sa splnil -- naša reprezentácia si prvýkrát zahrá vo finále veľkého turnaja. V orchestri, ktorý výborne dirigoval Luiz Felipe Scolari, vynikali góloví sólisti Cristiano Ronaldo a Maniche.
O Jogo (Port.): Statočný národ! V nedeľu deň D. Futbalisti zmobilizovali celý národ, ktorý si vychutnáva svoj zaslúžený úspech. V nedeľu vystúpi do výšky naša vlajka a s hrdosťou budeme spievať našu hymnu."
Algemeen Dagblad (Hol.): Bolestivá rozlúčka Holandska s ME. Semifinále konečnou stanicou tak ako aj v rokoch 1976, 1992, 1998 a 2000.
De Volkskrant (Hol.): Portugalsko nad sily oranjes. Holandská jedenástka nevyužila veľkú šancu a opäť skončila krok od finále.
L´Equipe (Fr.): Seleccao do finále. Po troch neúspechoch v rokoch 1966, 1984 a 2000 sa Portugalsko ako organizátor ME konečne dočkalo.
The Sun (Angl.): Hrozí nové pravidlo -- víťaz ME či MS vždy na ceste za titulom vyradí Anglicko a vždy pri tom bude Scolari. Eriksson sa mohol na tribúne len prizerať, ako mužstvo, ktoré mu zlomilo srdce v penaltovom rozstrele, postúpilo do finále.
Marca (Šp.): Portugalsko prepisuje históriu. Figo a spol. dokázali to, čo sa nepodarilo ani mýtickému Eusébiovi. Sen sa stal skutočnosťou a Portugalsko bude prvýkrát vo finále.
Sport (ČR): Portugalsko šalie od radosti. Semifinále ako zvon! Figo a spol. zdolali Holanďanov.
Kathimerini (Gr.): Portugalsko čaká na súpera vo finále. Kto ním bude?

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
02. október 2023 00:36