04.03.2017, 06:50
Slovenský hokejista prepálil brankára Calgary Flames 1,8 sekundy pred koncom.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v noci na sobotu v zápase NHL Calgary - Detroit (3:2 pp). Útočník Red Wings zachránil pre svoj tím bod, keď 1,8 sekundy pred koncom tretej tretiny svojím gólom vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe Flames Švéd Mikael Backlund.

Tatar po prihrávke Henrika Zetterberga prepálil z uhla brankára Calgary Briana Elliotta. Pre slovenského krídelníka to bol 15. gól v prebiehajúcej sezóne, v 62 stretnutiach základnej časti má na konte 29 bodov.

Daňov návrat

Brankárovi Petrovi Budajovi sa nevydaril debut v drese Tampy Bay. Na ľade Pittsburghu inkasoval štyri góly z 34 striel a "blesky" prehrali 2:5. Piaty gól dostali hostia do prázdnej bránky pri neúspešnej power play.

Do zostavy Winnipegu sa po vyše dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením členka vrátil slovenský útočník Marko Daňo. V domácom dueli so St. Louis nebodoval, ale so spoluhráčmi sa tešil z triumfu 3:0.

Víťaznú radosť zažilo aj trio slovenských útočníkov v drese Chicaga Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo, Blackhawks zdolali doma New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Tampa Bay 5:2 /BUDAJ kryl 30 z 34 striel domácich/, Carolina - Arizona 2:4, Winnipeg - St. Louis 3:0, Chicago - New York Islanders 2:1 pp a sn, Calgary - Detroit 3:2 pp /TATAR za hostí 1+0/, Anaheim - Toronto 5:2

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 04 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 05 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník
24. apríl 2024 02:01