18.03.2017, 17:18 Aktualizované o 17:49, 18.03.2017

Saganovi chýbal centimeter. Skončil druhý na šprintérskej klasike Miláno-San Remo

Petra Sagana na páske predsunutím kolesa tesne zdolal Michal Kwiatkowski.

sagan milano san remo
Zdroj: Twitter/Milano San Remo

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhej priečke sobotňajších pretekov Miláno - San Remo. Dvojnásobného majstra sveta v záverečnom špurte 291-kilometrovej trate prvej z tzv. monumentálnych klasík pokoril Poliak Michal Kwiatkowski. Tretí skončil Francúz Julian Alaphilippe.

Vpredu 108. ročníka sa dlho držal desaťčlenný únik, nevypracoval si však dostatočný náskok, najprv z neho odpadli dvaja cyklisti a zvyšok dostihol pelotón približne 27 km pred cieľom. Sagan sa takmer 100 km pred páskou nakrátko ocitol za hlavnou skupinou, ale pohodlne sa vrátil naspäť za pomoci troch tímových kolegov vrátane brata Juraja. V klesaní z Cipressy mal nositeľ dúhového dresu dobrú pozíciu, ktorú si aj bez podpory Bora-Hansgrohe udržal v ďalšom dôležitom stúpaní na Poggio a zaútočil v jeho závere 6,3 km pred cieľom.

Blízko pred horizontom sa k Slovákovi pripojili Alaphilippe a Kwiatkowski a trojica sa od pelotónu odpútala natoľko, že o víťazovi sa rozhodovalo medzi ňou. Sagan nastúpil ako prvý, ale na páske ho predsunutím kolesa tesne zdolal Kwiatkowski.

Sagan bol vlani na Miláno - San Remo dvanásty, druhé miesto obsadil aj v roku 2013. V tejto sezóne zvíťazil na klasike Kuurne-Brusel-Kuurne a na pretekoch Tirreno-Adriatico získal dve etapové prvenstvá. Netajil sa tým, že chcel na jarnej megaklasike triumfovať. Bol to jeho siedmy pokus na to, aby si podmanil najväčšie jednorazové preteky v Taliansku.

Dvadsaťšesťročný Kwiatkowski dosiahol jeden z najväčších úspechov svojej kariéry, v roku 2014 sa stal majstrom sveta. "Po ročníkoch 2013 a 2014, keď som nemal šťastie, je pocit z víťazstva na Miláno - San Remo neuveriteľný. Ďakujem mojim tímovým kolegom, odviedli neskutočnú robotu. Neočakával som, že Sagan zaútočí na Poggio, na čele udržal vysokú rýchlosť. Sústredil som sa výlučne na môj špurt, nedokážem uveriť, že som zdolal Sagana," citoval Poliaka portál cyclingnews.com.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.