Blamáž Hossovho Chicaga. Proti Nashvillu prehralo aj štvrtý zápas a končí

21.04.2017, 08:55
Okrem Mariána Hossu sa tak sezóna v NHL skončila aj pre Richarda Pánika a Tomáša Jurča.

Hokejisti Chicaga sa rozlúčili s play off zámorskej NHL už v 1. kole. Blackhawks nestačili na Nashville Predators ani vo štvrtom súboji a štvrťfinálovú sériu Západnej konferencie prehrali 0:4 na zápasy. Nashville spečatil postup do konferenčného semifinále v noci na piatok, keď na domácom ľade triumfoval 4:1.

V drese hostí sa predstavila dvojica Slovákov Marián Hossa, Richard Pánik, ich krajan Tomáš Jurčo sa do zostavy nezmestil. Pánik s Jurčom sú tak voľní pre potreby reprezentačného tímu na MS, Hossa sa už dávnejšie z účasti na šampionáte ospravedlnil.

Historický zápas Predators

Chicago sa stalo len tretím tímom od sezóny 1974/75, ktorý vypadol v prvom kole ako najlepší tím konferencie po základnej časti. "Je kruté prehrať sériu v štyroch zápasoch a ukončiť sezónu tak skoro. Myslím si, že v tíme máme niekoľko hráčov, ktorí zažili dlhšiu jazdu v play off a poznajú, aký potenciál sa skrýva v tomto mužstve. Už iba nedostať sa do vyraďovačky môže byť horší pocit než to, čo prežívame teraz," vyslovil sa kapitán Chicaga Jonathan Toews.

"Treba uznať kvality súpera. Predators hrali skvele. Myslím si, že sme ich mohli viac preskúšať, byť odvážnejší v situáciách 1 na 1, nemilosrdnejší pred ich bránkou, nestrácať toľko pukov, presnejšie mieriť," poznamenal tréner "jastrabov" Joel Quenneville. Hossa odohral 18:48 min., počas ktorých vyslal na súperovu bránku dve strely a pripísal si dve mínusky. Pánik strávil na ľade 15:57 min., Rinneho ohrozil dvakrát, odsedel si dvojminútpvý trest a duel dokončil s mínuskou. Blackhawks síce počas siedmich rokov trikrát vybojovali Stanleyho pohár, no v posledných dvoch sezónach ani raz nepostúpili cez prvé kolo.

Diváci v Bridgestone Aréne čakali na úvodný gól až do polovice stretnutia, skóre otvoril delovkou od mantinelu domáci obranca Roman Josi. V druhej tretine odskočil Nashville na rozdiel troch gólov, fínsky brankár Pekka Rinne inkasoval až za stavu 3:0, keď ho prekonal Toews. Necelé dve minúty pred koncom spečatil víťazstvo a postup domácich Švéd Viktor Arvidsson gólom do prázdnej bránky. Predators prvýkrát v klubovej histórii vyhrali sériu play off v štyroch zápasoch.

"Je to určite parádny pocit. Myslím si, že sme odohrali fantastickú sériu. Pred Chicagom sme mali rešpekt, je to kvalitný tím, ktorý má vo svojom strede niekoľko prvotriednych hráčov, no my sme vo všetkých štyroch stretnutiach hrali perfektne," povedal Josi. Predators narazia v 2. kole na víťaza série medzi Minnesotou a St. Louis, v ktorej je stav 3:1 pre Blues.

Suverénne aj Pittsburgh

Ďalej ide aj Pittsburgh Penguins. Obhajca trofeje zdolal v piatom súboji Columbus Blue Jackets 5:2 a sériu vyhral 4:1 na zápasy. Dvoma gólmi sa pod triumf "tučniakov" podpísal Bryan Rust, jeho spoluhráč z útoku Phil Kessel zaznamenal gól a dve asistencie, Rus Jevgenij Malkin si pripísal tri asistencie a s 11 bodmi (2+9) si upevnil post najproduktívnejšieho hráča play off.

Pittsburgh podržal aj brankár Marc-Andre Fleury, ktorý pochytal až 49 striel hostí. Dosiahol svoje 57. víťazstvo v play off, čím vytvoril nový klubový rekord, doteraz sa oň delil s Tomom Barrassom. Skvele sa tak chopil šance po tom, čo hrdina vlaňajších vyraďovacích bojov Matt Murray sa zranil pri rozcvičke pred prvým zápasom série. V troch domácich dueloch inkasoval Fleury iba štyri góly z 123 striel.

Edmonton otáčal

Hráči New Yorku Rangers zvíťazili na ľade Montrealu 3:2 po predĺžení a v sérii štvrťfinále Východnej konferencie vedú 3:2 na zápasy. Víťazný gól strelil v 15. minúte predĺženia švédsky center Mika Zibanejad, ktorý predtým asistoval aj pri úvodnom zásahu krajana Jespera Fasta.

Edmonton otočil piaty duel štvrťfinále Západnej konferencie so San Jose, v ktorom prehrával už 1:3. "Žralokov" zdolal 4:3 po predĺžení a v sérii vedie 3:2 na zápasy. Pri víťaznom góle Davida Desharnaisa zo 79. minúty asistoval slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý tak zaznamenal prvý bod v tohtoročnej vyraďovačke. Časom 28:04 min. bol najvyťaženejším zadákom svojho tímu, prezentoval sa tromi streleckými pokusmi a zapísal si dve mínusky.

NHL - play off - výsledky

piate zápasy štvrťfinále Východnej konferencie
MONTREAL CANADIENS - NEW YORK RANGERS 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 13. Lehkonen (Beaulieu, Galchenyuk), 17. Gallagher (Markov, Lehkonen) – 16. Fast (Zibanejad), 39. Skjei (Nash, Vesey), 75. Zibanejad (Kreider). Brankári: Price - Lundqvist, strely na bránku: 36:36, 21.288 divákov.
/stav série: 2:3/

PITTSBURGH PENGUINS - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 10. Kessel (Schultz, Malkin), 22. Rust (Malkin, Kessel), 24. Rust (Hainsey), 46. Crosby (Malkin, Kessel), 47. Wilson (Daley, Sheary) – 30. Karlsson (Gagner), 33. Jenner (Jones, Atkinson). Brankári: Fleury - Bobrovskij, strely na bránku: 32:51, 18.585 divákov.
/konečný stav série: 4:1, Pittsburgh postúpil do semifinále Východnej konferencie/

štvrťfinále Západnej konferencie
štvrtý zápas
NASHVILLE PREDATORS - CHICAGO BLACKHAWKS 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 30. Josi (Ellis, Johansen), 49. Sissons (Arvidsson, Ellis), 51. Josi (Sissons, Watson), 59. Arvidsson (Forsberg, Subban) – 55. Toews (Panarin, Kane). Brankári: Rinne - Crawford, strely na bránku: 26:31, 17.326 divákov.
/konečný stav série: 4:0, Nashville postúpil do semifinále Západnej konferencie/

piaty zápas
EDMONTON OILERS - SAN JOSE SHARKS 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 6. Maroon (Benning), 39. Letestu (Draisaitl, McDavid), 58. Klefbom (Desharnais, Benning), 79. Desharnais (Draisaitl, SEKERA) – 11. Bödker (Tierney, Sörensen), 16. Marleau (Thornton, Dillon), 29. Schlemko (Bödker, Ward). Brankári: Talbot - Jones, strely na bránku: 48:30, 18.347 divákov.
/stav série: 3:2/

Slováci v akcii:
Andrej Sekera (Edmonton) 28:04 0 1 1 -2 3 0
Marián Hossa (Chicago) 18:48 0 0 0 -2 2 0
Richard Pánik (Chicago) 15:57 0 0 0 -1 2 2
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
25. apríl 2024 15:55