12.05.2017, 00:00

Kapuš pre HN: Cíger je muž na správnom mieste

Nebol hviezdou z NHL ani niektorej z popredných európskych súťaží. Napriek tomu má bývalý reprezentačný útočník Richard Kapuš striebro z Petrohradu 2000 aj bronz z Helsínk 2003. „Verím, že Slováci proti favoritom ešte prekvapia,“ tvrdí pre HN.

Po štyroch zápasoch vybojovali slovenskí hokejisti na šampionáte štyri body. Čo to znamená pre ďalší priebeh majstrovstiev sveta?
Všetci sme očakávali, že po prvých štyroch dueloch budeme na tom bodovo lepšie. Bohužiaľ, situácia sa vyvinula inak a budeme musieť bojovať s tým, čo máme. Čakajú nás traja najťažší súperi v skupine A a verím, že nejaké prekvapenie spravíme – podarí sa získať nejaké bodíky, aby sme mali pokoj a pohodu.

K pozitívnemu obratu v tíme mal zaveliť brankár Hudáček. Môže takáto kritika vnútri kabíny priniesť výraznú zmenu?
Neviem, k čomu presne prišlo v kabíne. No ak na spoluhráčov nakričal, tak určite právom. Tie prvé dve tretiny s Dánskom pôsobili hokejisti odovzdane. Nie je to v tom, že by nechceli, ale sú skôr mentálne nevyzretí a nevyspelí. Akoby upadali do letargie, respektíve možno na nich vplývajú médiá a relatívny neúspech. Ten impulz mohol veľmi pomôcť.

Keď ste vy prvýkrát štart

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.