Dánsko - ŠvédskoReuters

Dráma na šampionáte pokračuje. Dáni našim hokejistom nepomohli

14.05.2017, 22:44

Výsledok nedeľňajšieho zápasu Dánsko - Švédsko (2:4) nepotešil slovenských hokejistov, v kombinácii s drvivou prehrou 1:6 s USA im totiž opäť sťažil situáciu v boji o zotrvanie v elitnej kategórii MS.

Ak Taliani v pondelok zdolajú v riadnom hracom čase Dánov, ktorí budú mať nevýhodu krátkej regenerácie, a Slováci vo svojom záverečnom skupinovom zápase so Švédskom (v utorok o 20.15) nezískajú ani bod, skončia zverenci Zdena Cígera v kolínskej A-skupine na siedmom mieste. Z neho by mohli zostúpiť v prípade, že by boli na tom horšie ako Bielorusi v parížskom "béčku".

O poradí v A-skupine by rozhodla minitabuľka troch posledných, ktorí by mali zhodne štyri body. V tabuľke by vzniklo na základe bilancie vo vzájomných zápasoch poradie 6. Taliansko, 7. SR a 8. Dánsko. Dáni ale vypadnúť nemôžu, keďže v roku 2018 organizujú MS. O poschodie nižšie by tak klesol siedmy tím.

"Čierneho Petra" by tak mali Slováci, ale do hry by tiež vstúpil paralelne hraný parížsky zápas Bielorusov s Nórmi.

Podľa regúl v prípade, ak z jednej skupiny je ôsmy tím automaticky chránený, tak druhého zostupujúceho (prvým sú v B-skupine už naisto Slovinci) určí lepšia bilancia mužstiev na priečkach číslo 7 v oboch vetvách. Bielorusom by tak stačil proti Nórom bod, pričom ich súper na tento duel takisto nastúpi s krátkym regeneračným intervalom po zápase s Kanadou.

A-skupina (Kolín):
      Dánsko - Švédsko 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
      Góly: 50. Madsen (Ehlers), 56. M. Lauridsen (Ehlers, Regin) - 3. J. Lundqvist (Krüger, Eriksson Ek), 36. Nylander (J. Klingberg, O. Lindberg), 40. Nylander (Bäckstrom), 58. Bäckstrom (J. Klingberg, Nylander). Rozhodovali: Reneau (USA), Piechaczek – Kohlmüller (obaja Nem.), Šefčík (SR), vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
      Dánsko: Sorensen – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen, Regin – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green, Poulsen – Aagaard, Bau Hansen, Russell – Meyer
      Švédsko: H. Lundqvist – Stralman, Hedman, Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler, Holm – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog – Lindberg, Bäckström, W. Nylander – Everberg, Söderberg, W. Karlsson – Krüger, J. Lundqvist, Eriksson Ek – C. Klingberg

Favorizovaní Švédi, ktorí nastúpili už aj s brankárom Henrikom Lundqvistom a útočníkom Nicklasom Bäckströmom, sa do vedenia dostali už v 3. minúte. Kapitán Joel Lundqvist využil chybnú rozohrávku súpera, no Švédov gólový moment až príliš upokojil.

Oba tímy si v prvej časti vypracovali viacero príležitostí na skórovanie, no "tri korunky" už gól nepridali a Dáni neskórovali ani počas dvoch presiloviek. Švédi mali v druhej časti herne mierne navrch a svoju prevahu potvrdili dvomi gólmi. Nylander v 36. minúte predviedol individuálnu akciu s gólovým zakončením a v 40. minúte zúročil pohľadnú spoluprácu s Bäckströmom - 0:3. Dáni sa však nevzdali a v tretej tretine sa snažili o vyrovnanie.

Aktívny Ehlers v 50. minúte pripravil gólovú pozíciu pre Madsena a ten istý hráč sa o päť minút podieľal aj na góle Lauridsena - 2:3. Dánsky obrat však odmietol Bäckström, keď v presilovke v 58. minúte vrátil Švédom dvojgólový náskok.

8. Taliansko 6 0 0 1 5 6:30   1

01 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 02 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 03 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát 04 - Modified: 2023-05-21 08:25:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Cehlárik a Grman nastúpia proti Slovinsku. Návrat oboch hráčov prinesie zmeny v zostave 05 - Modified: 2023-05-12 19:51:50 - Feat.: - Title: Grmana teší výkon proti Čechom. Môže nás posunúť, tvrdí po tesnej prehre
19. apríl 2024 12:25